Zenith El Primero: Limitka pre Velar

Už druhá špeciálna edícia z radu El Primero pre Range Rover od švajčiarskeho výrobcu Zenith vznikla pri príležitosti predstavenia nového modelu Velar. Ľahké a trendovo štylizované hodinky do mestského prostredia vychádzajú z elegantného štýlu nového SUV. Výber tohto modelu nebol náhodný.

Označenie Velar použil Land Rover ešte v roku 1969 na prvé prototypy modelu, ktorý zmenil segment terénnych automobilov. O rok neskôr sa verejnosti predstavil prvý Range Rover – myšlienkový predchodca dnešných luxusných SUV. Práve v tom roku predstavil Zenith prvý plne funkčný prototyp samonaťahovacieho pohonu chronografu s príznačným názvom El Primero – prvý. V tom čase to bol najpresnejší strojček.

Nie je teda náhoda, že o 47 rokov neskôr sa obe značky spojili a vytvorili El Primero Velar zabalený do keramizovaného hliníkového tela s vysoko precíznym pohonom El Primero 400B Automatic Calibre 13¼ (36 000 vibrácii za hodinu). Jeho 42-milimetrové puzdro má medený povrch, hlavný sivý ciferník s medenými prvkami dopĺňajú tri menšie ciferníky chronografu a dátumovka.

Všetko korunuje masívna korunka a dve funkčné tlačidlá. Spodok puzdra je priehľadný. Remienok kombinuje gumu a diamantovo perforovanú teľaciu kožu, spona s trojitým zapínaním je z titánu so špeciálnou povrchovou úpravou. Záujemcovia si musia pripraviť vyše 8 100 €.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ