Xbox: Ako na okruhu

Hoci sa za kráľa pretekových simulácii považuje konkurenčné Gran Turismo na platforme PlayStation od Sony, jeho pozícia sa pri novinke od Microsoftu a Tur10 poriadne zatrasie. Na výstave E3 v Los Angeles predstavil Microsoft novinku Forza Motorsport 7 v sprievode nového Porsche 911 GT2 RS. Aj to bude jedno z viac ako 700 vozidiel, ktoré si budú môcť hráči vyskúšať vo virtuálnom prostredí.

Propagačné materiály sľubujú najväčšiu kolekciu Ferrari, Lamborghini a Porsche vo videohre. Ďalej sa uvádza 30 lokácií a spolu až 200 trofejí, ktoré môže hráč získať. Pre hráčov bude pripravených viacero herných režimov aj dosiaľ nevídaná možnosť personalizácie jazdca so stovkami kúskov oblečenia a príslušenstva. Vynikajúco znie tiež dynamický model počasia, ktoré sa mení počas pretekov.

Vizuálna stránka vyzerá naozaj špičkovo, všetko sa odohráva v 4K rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu. Nechýba možnosť hrania v online prostredí s účasťou vo virtuálnych šampionátoch. Z pohľadu hráčov bude tiež dôležitá podpora rôznych volantov, ktorá bola jednou z priorít vývoja.

Forza Motorsport 3 bude k dispozícii vo viacerých verziách, ktoré sa budú líšiť dostupnosťou bonusového obsahu a balíkov ďalších vozidiel. Oficiálne spustenie distribúcie je plánované na 3. októbra 2017. Okrem Xboxu sa bude dať hrať aj vo Windows 10. Zaujímavý tip na Vianoce.

Nový vrchol radu konzol Xbox One pracuje s osemjadrovým procesorom AMD na taktovacej frekvencii 2,3 GHz a 12 GB operačnej pamäte DDR5 (9GB je stále vyhradených na hry). O grafiku sa stará čip AMD Radeon Polaris s výkonom 6 teraflopov grafických operácii, takže všetky existujúce hry bude možne hrať v plnom 4K rozlíšení. Pevný disk má kapacitu 1 TB, Xbox One X podporuje Blu-ray X, HDR a Dolby Atmos, okrem hier zvládne aj prehrávanie multimediálnych súborov a streaming. Knižnicu hier tvorí 42 titulov, z toho 22 exkluzívnych. Zaručená je pritom aj spätná kompatibilita so staršími titulmi. Konzola bude dostupná od novembra 2017, v USA bola cena stanovená na 499 dolárov.


GALÉRIA - 14 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ