WTCC: Volvo chce titul

Volvo po prvý raz od svojho návratu medzi cestovné automobily v roku 2016 nasadí tri autá. Zostavu opustili Fredrik Ekblom aj Robert Dahlgren, ktorí sa striedali v druhom aute. Vedľa Theda Björka sa na štart postavia Néstor Girolami z Argentíny a Holanďan Nicky Catsburg.

Girolami je podobne ako trojnásobný majster sveta José Maria Lopéz viacnásobným šampiónom silného argentínskeho seriálu TC2000. Vo WTCC skúšal šťastie najprv s Hondou Civic švédskeho tímu Nika, Volvo mu minulý rok dalo príležitosť v Japonsku.

Thed Björk, Néstor Girolami a Nicky Catsburg reprezentujú Volvo vo WTCCThed Björk, Néstor Girolami a Nicky Catsburg reprezentujú Volvo vo WTCC

Catsburg kombinuje WTCC s vytrvalostnými pretekmi kategórie GT. Uplynulé dve sezóny strávil v Lade, ktorá sa však rozhodla šampionát opustiť (aj keď Gabriele Tarquini sa snaží o nasadenie Vesty so súkromným tímom) a presmerovať svoje aktivity na domácu pôdu. Nicky dokázal v minulom roku raz vyhrať a celkovo skončil na siedmom mieste.

Poctivá príprava

„Veríme dobrej príprave a schopnostiam tímu Polestar Cyan Racing a jeho pilotov. Neočakávame však, že dosiahnutie našich cieľov, ktoré sme posunuli o rok skôr, bude jednoduché, pretože konkurencia je opäť veľmi silná. Netreba však pochybovať, že našim definitívnym cieľom tento rok je získať titul majstrov sveta,“ povedal šéf motoršportu v Polestar Alexander Murdzevski Schedvin.

Polestar otvorí v marci v Göteborgu novú základňu CYAN Motorsport Center, do ktorej investoval 18 miliónov eur. Továreň stojí na ploche viac ako 6 000 m2 a ide o najväčšie zariadenie svojho druhu v Škandinávii. Do výbavy patrí simulátor na úrovni F1, plne dynamický dynamometer a ďalšie špičkové technológie. V rámci testovania v Portugalsku pomáhal s vývojom aj skúsený Yvan Muller.

WTCC v 2017

Volvo má tento rok vo WTCC veľké šance, pretože seriál opustili Citroën a Lada. C-Elyseé síce budú pokračovať v súkromných rukách, avšak už zrejme bez ďalšieho vývoja. Jedinou továrenskou opozíciou tak ostáva Honda. Nedostatok áut top špecifikácie TC1 sa promotér seriálu rozhodol riešiť vytvorením druhej divízie WTCC-2 pre autá špecifikácie TCR. Sezóna štartuje 9. apríla v Maroku, na Slovakia Ring však tento šampionát po štyroch rokoch už nezavíta. Najbližšie to budú mať naši fanúšikovia do Maďarska 14. mája.


GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ