WRX: Renault na štarte od roku 2018

Celý projekt sa realizuje pod hlavičkou tímu GCK, ktorý patrí Guerlainovi Chicheritovi. Bývalý majster sveta v akrobatickom lyžovaní sa v minulosti zúčastnil aj Rely Dakar a má na konte tiež viacero kaskadérskych rekordov. Nové auto na základe aktuálneho Renaultu Mégane pre kategóriu Supercar mu kompletne vrátane dvojlitrového turbomotora postaví britský špecialista Prodrive. Odhalenie je plánované na 1. septembra 2017, kedy sa šampionát zastaví na francúzskom okruhu Loehac. Chicherit plánuje nastúpiť v rámci prípravy do vybraných podujatí sezóny 2017 s Renaultom Clio tímu Fors Performance a v roku 2018 už absolvuje celý šampionát na Mégane. Podľa serveru motorsport.com má Prodrive v pláne postaviť tri autá (jedno do rezervy), meno Chicheritovho tímového kolegu je zatiaľ neznáme.

Prodrive dlhé roky spolupracoval vo WRC so Subaru, potom dostal na starosti Mini. Hoci išlo o relatívne krátky program, Prodrive využil skúsenosti a možnosti na stavbu Mini pre relykrosový seriál GRC (pre WRX pripravoval Mini tím JRM). Okrem toho sa stará o športový program Aston Martinu a austrálska pobočka spolupracovala s Fordom v šampionáte V8 Supercars.

Mégane je po Focuse RS druhým kompaktným hatchbackom v tejto kategórii. Konkurenti preferujú skôr malé autá ako Peugeot 208, Audi A1 či VW Polo.


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ