WRC: Paddon s novým navigátorom

Dvojica Paddon-Kennard sa rozchádza po 12 rokoch, čo je naozaj dosť. Paddon však naznačil, že Kenneard zostane súčasťou jeho tímu a bude mu ďalej v zákulisí radiť. Novým navigátorom sa stane od Rely Fínsko v auguste Brit Seb Marshall, ktorý doteraz spolupracoval s testovacím pilotom Hyundaiu Kevinom Abbringom.

Seb MarshallSeb Marshall

Nová dvojica sa však spolu predstaví už o pár dní na prelome marca a apríla na Rely Sanremo, ktorá sa počíta do talianskeho národného šampionátu. Paddon tu nemôže nastúpiť so svojim obvyklým WRC, štartovať bude s i20 kategórie R5, ktorá debutovala približne pred rokom. Pre Novozélanďana to bude prvý štart s týmto autom. Rely Sanremo chce využiť ako prípravu na Korziku, na ktorej bude s WRC štartovať o týždeň neskôr.

John Kennard je skúseným navigátorom, ktorý svoju kariéru začínal na mieste šoféra v roku 1979. Na vedľajšie sedadlo sa posunul v roku 1985 a vystriedal viacerých pilotov. V roku 1990 sa presunul do manažmentu Mitsubishi a neskôr Subaru. S Paddonom jazdil od roku 2006 v domácom šampionáte. Postupne prešli do majstrovstiev sveta cez skupinu N a S2000. V najvyššej kategórii debutovali v roku 2013 s Fiestou a od roku 2014 sú súčasťou tímu Hyundai. Tento rok sa pre dvojicu začal nepríjemne, pretože na Rely Monte Carlo zrazili diváka.

John KennardJohn Kennard Helena El Mokni/Hyundai Motorsport


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ