WRC: Na Rely Monte Carlo zahynul divák

Neďaleko od cieľa dostal Hyundai i20 posádky Paddon/Kennard šmyk na ľade a vyletel zadkom z ľavotočivej zákruty na skaly. Zasiahol pritom diváka – amatérskeho fotografa, ktorý na tomto veľmi nebezpečnom mieste stál. Ďalší diváci na tomto mieste sa posádke aj nešťastnému fotografovi snažili pomôcť, rýchlo dorazila aj profesionálna pomoc.

Členovia posádky neboli zranení. Diváka v bezvedomí transportovala do nemocnice v Nice helikoptéra, nedokázali ho však zachrániť. Všetci zúčastnení vyjadrili sústrasť pozostalým, ako aj ochotu pomôcť pri vyšetrení nehody.

Úvodnú rýchlostnú skúšku stihli absolvovať len tri autá. Rely pokračovala ďalej druhou rýchlostnou skúškou, plánovanou na štvrtkový večer. Paddonova i20 sa dala opraviť, tím však rozhodol o stiahnutí auta s číslom 4 z pretekov.

Impulz pre bezpečnosť

Paddon vydal v piatok k udalostiam oficiálne stanovisko, z ktorého citujeme: „V prvom rade sú naše myšlienky s rodinou a priateľmi toho diváka. Bez ohľadu na okolnosti, toto nikdy nechceme vidieť.

V druhom rade, John (Kennard; navigátor – pozn. red.) sme poctení všetkými odkazmi, ktoré nám teraz vyjadrili podporu. Moje myšlienky sú s rodinou a je to moja jediná momentálna starosť. To, že sa nemôžem vrátiť na Nový Zéland to trochu sťažuje, ale je dôležité zostať silný.

Chcem využiť túto možnosť a požiadať ľudí, aby nešpekulovali. Je jedno, ako a prečo sa nehoda stala, ukazovanie prstom nič nezmení. Najdôležitejšie je, že sme sa z tohto poučili a som pripravený spolupracovať s FIA a organizátormi rely, aby sa podobné veci viac nestávali.

Využijem tiež túto príležitosť aj na to, aby som poprosil divákov na rely, aby si dôkladne zvážili, kde stoja a aby rešpektovali pokyny maršalov. Všetci si chceme užiť dobré preteky a po nich ísť domov s rodinami. Žiadam každého jedného fanúšika rely priamo na podujatiach, ak niekoho vidíte v nebezpečnej pozícii, požiadajte ho, aby sa v záujme všetkých presunul. Ako komunita môžeme spolu pracovať na tom, aby sa takéto veci už nestali.“


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ