WRC: Martin Koči na Korzike nedokončil

Do havárie dosahoval mladý Košičan veľmi vyrovnané časy a po SS4 figuroval na výbornom 5. mieste triedy WRC2, s nepatrnou stratou 4 sekundy na štvrtého Nóra Ole Christiana Veibyho. Na 5. rýchlostnej skúške La Porta - Valle di Rostino (48,71 km) však Fabia tímu Styllex-L Racing opustila vozovku a následný náraz ukončil pôsobenie na ich prvej tohtoročnej svetovej rely. Posádka, našťastie, vyviazla z auta bez zranení.

Martin Koči: "Samotnú nehodu si vlastne nepamätám, tím však analyzuje príčiny, aby sme sa prípadne poučili. Ideme ďalej a dívam sa do budúcnosti, nie na to, čo sa stalo. Myslím si, že všetko prebiehalo v poriadku a šlo sa nám dobre, aj časy neboli zlé, i keď sa nám prehrievali brzdy. Konkurencia bola silná, no boli sme s časmi spokojní a šli sme si svoje tempo. Verím, že sa nám čoskoro podaria lepšie výsledky. Rozpis nám sedel, upravili sme ho oproti minulému roku samozrejme na rýchlejšie auto. Charakter tratí aj súťaže je pochopiteľne úplne iný, než u nás. Bolo to náročné a technické, no zároveň krásne, veď napokon rely je o zákrutách. Aj na 50 km tratiach bola možno jedna krátka rovina, inak sme šli stále zo zákruty do zákruty."

Martinov otec Michal Koči, ktorý je zároveň manažérom Styllex-L Racing na svetových podujatiach, dodáva: "Napriek veľkému úsiliu a maximálnej možnej príprave, nedopadlo toto podujatie pre nás priaznivo. Z každej účasti sa však dajú získať určité poznatky, ktoré možno zúročiť na ďalších súťažiach. Posádka dosiahla na prvých štyroch rýchlostných skúškach v kategórii WRC2 veľmi slušné časy. Tie boli nad naše očakávania, a to najmä pri bohatej účasti posádok továrenského tímu Škoda Motorsport, resp. posádok, ktorých vozidlá sú pripravované v továrenskom zázemí jednotlivých automobiliek (aj Ford a Citroën). Naša Škoda Fabia R5 z dielne zlínskeho Keane Motorsport bola veľmi dobre pripravená, avšak továrenské tímy, resp. tímy s továrenskou podporou, majú viac možností, než súkromníci - a to z každej stránky. Aj táto skutočnosť nás všetkých motivuje pri účasti na podujatiach majstrovstiev sveta s cieľom dosahovania čo najlepších časov a výsledkov. Kto rely rozumie, chápe, aká náročná je jazda na týchto strojoch a na takýchto tratiach. Občas sa tak môže prihodiť situácia, ktorá sa stala aj našej posádke."


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ