WRC: Citroën dá šancu Mikkelsenovi

Auto pre Mikkelsena musel uvoľniť Francúz Stephane Levfebre, ktorý sa od začiatku sezóny 2017 delil o druhé auto s Craigom Breenom z Írska. Na Korzike (4. podujatie WRC 2017) rozšíril Citroën svoj tím o tretie auto, aby sa už dvaja spomenutí nemuseli deliť. Citroen už dokončil aj štvrté auto pre Khalida Al-Qassimiho z Abú Dhabí, ktorý plní tímovú kasu. Tímovou jednotkou je Kris Meeke, ktorý senzačne vyhral v Mexiku.

Andreas Mikkelsen, Škoda Fabia R5, Rally Monte CarloAndreas Mikkelsen, Škoda Fabia R5, Rally Monte Carlo Škoda

Mikkelsen patri do konca roka 2016 do zostavy Volkswagenu, avšak na rozdiel od Ogiera a Latvalu sa mu nepodarilo uchytiť v top kategórii WRC v aktuálnej sezóne. Počas zimy dúfal, že spolu s Katarčanom Nasserom Al-Atyiahom postavia tím, ktorý by nasadzoval VW Polo. Nové auto však nakoniec nedostalo výnimku na to, aby ho mohol nasadzovať netovárenský tím a tak vo februári všetky nádeje zhasli. Mikkelsen však odjazdil tri súťaže z aktuálneho ročníka so Škodou. Fabiu R5 doviedol v kategórii WRC-2 k dvom víťazstvám (Monte Carlo, Korizka). Koncom apríla testoval Hyundai i20 v Portugalsku.

Citroen zatiaľ angažoval Mikkelsena len na jednu rely na Sardínii (8. – 11. júna), na Poľsko (30. júna – 2. júla) už bol nahlásený opäť Levfebre. Podľa aktuálnych predpisov môžu autá WRC špecifikácie 2017 nasadzovať len továrenské tímy. Každý môže nominovať najviac tri autá na body, z ktorých sa rátajú výsledky len najlepších dvoch. Citroën má už postavené štyri autá, Hyundai a Toyota po tri (Neuville, Sordo, Paddon resp. Latvala, Hänninen, Lappi). M-Sport by mal mať celkovo až šesť Fordov Fiesta, hlavný tím tvoria Ogier, Tänank a Evans, ďalšie autá sú k dispozícii pre Østberga a Bertelliho. K nim by sa mal pridať ešte Čech Prokop, ktorý tiež rokoval s VW o nasadzovaní Pola spolu s Østbergom a Ogierom za peniaze Red Bullu, zrejme by však narazil na rovnaký problém s predpismi.


GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ