WRC: 3 momenty Mexika 2017

Mexiko patrí k mladším a nie veľmi populárnym súťažiam. Hoci sa ho promotéri snažili rôznymi spôsobmi oživiť, záujem medzi posádkami (myslím tie, ktoré nemusia absolvovať všetky podujatia WRC) i divákmi by sa dal nazvať vlažným. Tento rok však bolo všetko inak, pretože:

1. Rely sa takmer nekonala

Tlčhuba Trump sa so svojimi výrokmi o múre postaral o prudké výkyvy kurzu amerického dolára a mexického pesa. Mnoho materiálu na prípravu rely sa dováža z USA a ten zdražel až o 40 percent. Ďalšou finančnou fackou bola strata hlavného sponzora Volkswagen. „Podujatie bolo tento rok v problémoch, pretože tri mesiace pred štartom sme stratili hlavného sponzora; to, že Volkswagen konči vo WRC sme sa dozvedeli cestou na podpis zmluvy s nimi,“ povedal riaditeľ pretekov Patrick Suberville. Nakoniec sa do všetkého vložila mexická vláda a preteky zachránila výmenou za úvodnú rýchlostnú skúšku.

2. Zocalo

Mexiko City je od hlavného servisu v meste Leon vzdialené asi 400 km. Napriek tomu sa tu konala otváracia rýchlostná skúška. Priamo na námestí Zocalo, ktoré v ostatnom filme SPECTRE James Bond obrátil hore nohami. Takže v skratke: naložiť autá na kamióny usporiadateľov, večer odjazdiť a poďme nazad. V našej premávke tak 6 hodín aj s prestávkou. V mexickej to však znamenalo zrušenie prvých dvoch ostrých testov, pretože hlavné hviezdy akosi nemali na čom vyraziť na šotolinu.

3. Výlet do parkoviska

Ešte pred pretekmi sa objavila kritika Citroënu, že podcenil prípravu na novú sezónu. Nepodcenil však chladenie, ktoré trápilo Fiesty i Hyundaie i20. Kris Meeke, svojho času žiak Colina McRaea, tak viedol od začiatku až do konca. No 750 metrov od cieľa nabehol na hrb, auto mu vyletelo von zo zákruty, šuchlo sa o zaparkovaný Passat CC. Meeke nestratil hlavu a vrátil sa na trať, toto video však bude patriť do zlatého fondu WRC. A, samozrejme, udržal náskok a Ogiera porazil o 23 sekúnd. „Bol som v rukách božích,“ zhodnotil situáciu Kris.

 


GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ