Walter Röhrl: Legenda oslavuje, profitujeme všetci

Walter síce ochutnal novú dekádu svojho života už siedmeho marca, výstava s názvom “Genius on Wheels” (Génius na kolesách) sa však začala až 14. a potrvá ešte dva mesiace, do 14. mája.

Výstava sa zameria na Walterove roky strávené v spoločnosti ako firmy, tak aj áut značky Porsche. Dvorným testovacím jazdcom je od roku 1993 a nikoho asi neprekvapí, že jedna zákruta na testovacom okruhu vo Weissachu onedlho ponesie jeho meno. Veď podľa mnohých ide o najuniverzálnejšieho pretekára, akého svet kedy mal.

Narodený 7. marca v Regensburgu, Röhrl je spätý s automobilkou Porsche už takmer od začiatku svojho života. Minimálne teda od začiatku toho jazdeckého – jeho prvé auto bolo Porsche 356 B Coupé, ktoré vraj kúpil bez motora. Vtedy ešte potreboval šetriť – postupom času sa ale zamestnal ako testovací jazdec u mnohých svetových automobiliek. To už šetriť nemusel, čiže osedlal svoju vlastnú pretekársku 911-ku, aby mohol vymetať rely.

Reakcia Porsche nenechala na seba dlho čakať. V roku 1981 nastúpil do šampionátu rally ako továrny jazdec Porsche. Röhrl mal úspech prakticky kdekoľvek – či už v rely s legendárnym Audi Quattro, tak aj na okruhoch – a to hneď v niekoľkých disciplínach: Trans Am, IMSA,, DTM.

Walter je podstatnou súčasťou každého nového Porsche, pretože automobilke vnáša ducha už od čias Porsche 959, a pokračuje cez Carreru GT až po súčasnú 918 Spyder. Všetci tohto starého pána poznáme, minimálne z továrnych fotografií daných vozidiel.

A čo budem môcť na jeho počesť vidieť v Porsche Museum? Napríklad Porsche 356 B Coupé, Carreru GTS Rallye “Monnet”, 911 SC Coupé San Remo či 924 GTP Le Mans z roku 1981. Nechýba ani 911 Carrera 2 Cup, či legendárna Carrera GT. A i keď to nie je Porsche, človeku neunikne ani také Audi Quattro S1!

Toto už naozaj vyzerá na návštevu.


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ