Všetko najlepšie Michael Schumacher!

Narodil sa v malom nemeckom mestečku Hürth. Za svoj život (verím, že ešte žije) vyhral 91 Veľkých cien F1 a stal sa sedem krát svetovým šampiónom v tomto kráľovskom motoristickom športe.

„Michael mal obrovský vplyv na F1," povedal Toto Wolff (minoritný vlastník tímu Mercedes AMG Petronas Formula One) . „Nielen že vytvoril neuveriteľný rekord, ktorý je ešte stále neprekonaný, ale aj formoval tvár F1. Ako vodič vzal Michael F1 na úplne novú úroveň. Venoval sa detailom a mal aj technické znalosti. Robil všetko s veľkou odhodlanosťou, od technickej rozpravy až po telesnú výchovu, vždy hľadal nové spôsoby, ako sa na trati."

Michael urobil prvé kroky profesionálneho pretekára práve s automobilkou Mercedes – Benz – v roku 1990 začal v juniorskom programe, pričom jazdil v športových vozidlách skupiny C a DTM. Spolu s Karlom Wendlingerom vyhral posledné preteky sezóny športových vozidiel - prvé a jediné víťazstvo Michaela s Mercedesom. V nasledujúcom roku sa presťahoval do Formuly 1  - najprv tím Jordan, neskôr Benetton, s ktorým získal titul Majstra sveta v rokoch 1994 a 1995. O rok neskôr Michael prešiel na Ferrari, kde položil základy pre jedného z najúspešnejších fáz F1. Za Ferrari jazdil dlhých desať rokov, pričom získal päť titulov po sebe (2000-2004) a šesť po sebe Majstrov konštruktérov (1999-2004).

Michael sa v roku 2006 stiahol z aktívneho jazdenia, avšak keď sa v roku 2010 Mercedes – Benz vrátil do seriálu F1, vrátil  sa aj Michael. Ale už len na dva roky bez výraznejšieho úspechu.

„Sme veľmi vďační za všetko, čo pre nás urobil“, dodal ešte Toto.

Veru, aj ja som vďačný. Pár krát som Michaela stretol v padocku na F1, ale aj raz v akcii na Race Of Champions – vtedy som reálne videl, aký môže byť priepastný rozdiel medzi jazdcom a „pánom jazdcom“. Ďakujem ti ...

Michael sa však vedel aj dobre „reklamne“ odviazať 😊

 

 

 

 

 


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ