Volvo: Takto sa predávajú autá

Miestom slávnostného odhalenia crossoveru XC40 sa stal úplne nový showroom T.O.P. AUTO Bratislava v Bratislave pri Bory Mall. A hoci som tomu v prvom momente neprikladal veľký význam, tento nový priestor na mňa nakoniec urobil silnejší dojem ako samotné, príjemne vydarené, nové auto.

Nové štandardy a Volvo Selekt

Showroom pri Boroch spĺňa nové štandardy značky, na ktoré musia všetci predajcovia prejsť do roku 2020. V prvom momente zaujme nezameniteľne severským dizajnom s príjemnými prírodnými materiálmi. Čisté škandinávske línie môžu na niekoho pôsobiť chladivo ako novembrové ráno, sú však také príjemne prémiové.

Centrálnej zóne dominuje niektorý z vlajkových modelov, ktorý je v noci patrične nasvietený za obrovským výkladom. Tradičný stolík predajcov by ste tu hľadali márne, zákazníka uvedú na recepcii a zavolajú k nemu niekoho z predajného tímu. V rámci showroomu je viacero miest, na ktorých zákazník spolu s predajcom môže prediskutovať o aute prakticky čokoľvek. V úzadí je niekoľko salónikov na súkromnejšie rozhovory.

Špeciálnu pozornosť venuje Volvo odovzdaniu auta zákazníkovi. Je na to určená špeciálna tmavá miestnosť, kde je auto efektne nasvietené a zákazník dostane na obrazovke osobný odkaz.

V Boroch je po prvý raz zákazníkom k dispozícii predaj jazdených vozidiel Volvo Selekt. V rámci tohto programu ponúka Volvo preverené autá do 5 rokov/150 000 km. Tie najfajnovejšie „jazdenky“ majú svoje miesto v showroome, ostatné sú na vonkajšej ploche so samostatným predajným tímom.

Špičkový servis

Predajom auta sa to pre predajcu aj zákazníka vlastne len začína. O auto sa treba starať, občas niečo opraviť a tak. Na to je Volvo pripravené na najvyššej úrovni programom Volvo Personal Service. Do servisnej časti vedú obrovské sklenené dvere, cez ktoré sa môžete pozerať. Auto si od vás nepreberie prijímací technik, ale priamo mechanik, ktorý na ňom bude pracovať.

V rámci nových štandardov prichádza Volvo s diagnostikou na diaľku. Čiže po kontaktovaní servisu sa spojíte priamo s mechanikom a ten sa napojí na vaše auto a rozhodne, čo ďalej.

Samotná dielňa ma zaujala zapustenými zdvihákmi, takže pôsobí mimoriadne vzdušne. Volvo tu má v samostatných priestoroch aj klampiarsku dielňu a lakovňu s mimoriadne kvalitným vybavením. V lakovni sú dva oddeliteľne boxy s odsávaním na menšie opravy a tiež profesionálny box na lakovanie, ktorý na Slovensku takmer nemá konkurenciu.

Počas opravy si zákazník môže urobiť pohodlie v oddychovej zóne showroomu s malým občerstvením. Servis má vlastný sklad pneumatík pre zákazníkov či umývaciu linku. Do výbavy patrí tiež servisné vozidlo s operačným dosahom cca 50 km. V rámci elektrickej budúcnosti tu bude až šesť nabíjacích staníc, niektoré aj vonku na parkovisku pre klientov. Po celej tejto prezentácii som sa cítil ako pes škrabkaný za uchom. Už len zarobiť na to Volvo...

A čo XC40?

Sympatický crossover je prvým modelom na menšej platforme CMA (Compact Model Architecture) určenej pre autá menšie ako S60. Z dizajnu exteriéru aj interiéru cítiť, že XC40 mieri na mladších klientov s menej konzervatívnym pohľadom na svet. Ponúka pritom bezpečnostné a asistenčné systémy na rovnakej úrovni ako väčší súrodenci.

V súlade s trendmi je v ponuke kontrastné lakovanie strechy (biela alebo čierna). Interiér je ešte minimalistickejší a zaujme obrovskými kapsami vo dverách. Volvo z nich totiž vyhodilo reproduktor. Pod kapotou bude debutovať 1,5-litrový benzínový trojvalec T3 so 113 kW, ktorým štartuje ponuka na sume 30 000 €.


GALÉRIA - 15 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ