Volvo: Od roku 2020 maximálne 180 km/h!

„Vízia 2020“ spoločnosti Volvo Cars je jednou z najambicióznejších vízií v oblasti bezpečnosti v automobilovom priemysle. V rámci nej si spoločnosť stanovila za cieľ dosiahnuť stav, aby do roku 2020 nikto neprišiel o život ani sa vážne nezranil v žiadnom novom vozidle značky Volvo. Uvedomuje si však, že len samotné technológie k tomuto cieľu nepovedú a nezabezpečia želanú „nulu“. Volvo Cars preto rozširuje svoju víziu o ďalší aspekt a odteraz sa v nej zameriava aj na správanie vodičov.

Prieskum automobilky identifikoval tri zostávajúce problematické oblasti z hľadiska bezpečnosti, ktoré predstavujú takzvané „medzery“ v ambícii úplne skoncovať s vážnymi a smrteľnými zraneniami pri jazde. Jednou z najmarkantnejších je prekračovanie povolenej rýchlosti.

Volvo okrem obmedzenia najvyššej rýchlosti skúma aj možnosti, ako by mohla kombinácia inteligentného obmedzenia rýchlosti a technológie zónového monitorovania (tzv. geofencing) v budúcnosti automaticky obmedzovať rýchlosť automobilov v okolí škôl a nemocníc.

Hmmm, pekné, šľachetné. Ale za mňa určite nie. Ja ako vodič chcem mať právo rozhodovať o sebe. Nechcem byť len bákou v rukách „pošahaných“ teoretikov....alebo žeby švédska oceľ v čínskych rukách strácala kvalitu? Čo ty na to? 


  • volvo,

GALÉRIA - 1 obrázkov

1 KOMENTÁR

  1. Marek Marosi| 16.03.2019 15:24

    Volvičko je naozaj krásne. Ked som si kupoval v AAA auto, tak som sa pohrával aj s myšlienkou kupit zrovna tuto značku auta. nakoniec vyhralo Hyundai i40 combi a som nadmieru spokojny

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ