Volvo: Dosť bolo neporiadku

Priehradky, šuplíky, „kastlíky“, to je obľúbená téma novinárov. Podľa niektorých čitateľov sme najspokojnejší, keď ich okolo seba v kokpite máme aspoň tri milióny. Nuž, je to individuálne, ale mne stačí dobre vymyslené miesto na telefón na stredovom paneli a použiteľný držiak na pitie. A čo sa vlastne chystá v novom Volve?

Tlačová správa hovorí jasne, problémy motoristov s nedostatkom funkčných odkladacích priestorov sa stanú minulosťou. Už žiadne lietajúce telefóny, šmýkajúce sa kabelky či zastrčené peňaženky s kartami. Volvo XC40 má riešenie na všetko, dostane od neho na frak aj Simply clever?

Podľa prieskumu medzi potenciálnymi zákazníkmi sa vodičské zvyklosti výraznejšie nelíšia a tak sa dizajnéri mohli smelo pustiť do práce. Výsledok najlepšie zhodnotím naživo, no prvé odhalenia vyzerajú zaujímavo. Napríklad kapsa vo výplni predných dverí bude megaveľká, pretože už nezostalo miesto na reproduktor, ale odložím sem aj laptop či niekoľko fliaš s vodou. Ozvučenie bude v palubnej doske, a to vrátane otvoreného subwoofera.

Na stredovom tuneli bolo cieľom vrátiť držiakom na poháre ich pôvodnú funkciu. Mince, karty či káble majú teda svoj nový priestor, telefón má vyhradené miesto aj s bezdrôtovým dobíjaním. Na schránke pred spolujazdcom pribudol háčik na tašku, pod sedadlami sú zásuvky dostatočne veľké na menší tablet. Pod lakťovou opierkou je priestor na vreckovky, dúfam, že tieto škatule majú rovnaký rozmer vo Švédsku aj u nás. Kto vie, či nápad so smetiačikom priniesol z Mladej Boleslavi súčasný šéfdizajnér Thomas Ingenlath.

Kufor, prirodzene, nemôže zaostávať. Bude tu šikovná podlaha, ktorá sa bude dať premeniť na deliacu priečku s dvoma háčikmi. Priestor pod podlahou sa bude dať samostatne zamknúť. Zadné sedadlá sa budú sklápať elektricky.

P.S.

Nie, naozaj nebola iná fotografia.


  • suv,volvo,xc40,

GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ