Volkswagen: Veľká pozvánka na nitriansky autosalón

Zámerne hovorím premiér, lebo nebude len jedna. Slovenskú premiéru budú mať tri modely, z ktorých dva debutovali iba nedávno na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.

Úplnú novinku v ponuke značky Volkswagen predstavuje nové kompaktné SUV T-Roc. Prichádza s úplne novým dizajnom, založenom na nových prvkoch a výraznej farebnosti – je ďalším modelom značky, ktorý sa dá objednať so strechou nalakovanou v kontrastnej farbe. Bude sa predávať s troma benzínovými motormi TSI a troma naftovými motormi TDI v troch výkonových stupňoch 85 kW (115 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k). Motory v najnižšom výkonovom stupni sa montujú výlučne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou v kombinácii s pohonom predných kolies. Pri motoroch s výkonom 110 kW (150 k) si zákazník môže zvoliť pohon predných, pohon všetkých kolies 4MOTION (s ovládacím systémom 4Motion Active Control) a pri obidvoch alternatívach aj 7-stupňovú prevodovku s dvoma spojkami DSG. Najvýkonnejšie motory sa sériovo kombinujú s prevodovkou DSG a pohonom 4MOTION.

Druhou frankfurtskou novinkou, ktorú uvidia návštevníci autosalónu v Nitre je  Polo novej – v poradí už šiestej generácie. Hoci je naďalej formálne malým automobilom, dĺžkou 4 050 mm, vnútorným priestorom kabíny a základným objemom batožinového priestoru 351 dm3 sa už približuje k nižšej strednej triede. Karoséria je štandardne päťdverová. V ponuke vybavenia na želanie sú rozličné inovatívne prvky ako LED reflektory alebo dvojzónová automatická klimatizácia. Neobyčajne široká ponuka motorov obsahuje až 8 agregátov – benzínových, naftových i motor na zemný plyn CNG. Výkonové spektrum sa začína trojvalcom 1,0 MPI s výkonom 55 kW a končí štvorvalcom 2,0 TSI s výkonom až 147 kW, vyhradeným pre športovú verziu GTI.

               Do predaja na Slovensku prichádza nový Tiguan Allspace, ktorý je treťou premiérou v Nitre. Oproti základnej verzii má rázvor predĺžený o 110 mm a celkovú dĺžku karosérie takmer o 220 mm na 4 700 mm. Na výber je s piatimi sedadlami alebo s usporiadaním sedadiel 5+2, pričom lavica pre tri osoby v druhom rade je pozdĺžne posuvná o 180 mm, dve sedadlá v treťom rade dajú zaklopiť do podlahy. Päťsedadlová verzia má batožinový priestor s obrovským základným objemom 760 dm3, pri sklopení zadných sedadiel je k dispozícii maximálny objem až 1920 dm3. Ponuka siedmich motorov sa začína benzínovým štvorvalcom 1,4 TSI s výkonom 110 kW a siaha až po turbodiesel 2,0 TDI Biturbo s výkonom 176 kW.

V expozícii nebude chýbať ani tradičný bestseller Golf, športová limuzína vyššej strednej triedy Arteon, Passat (aj ako kombi s pohonom plug-in hybrid Passat Variant GTE) a tiež Golf Alltrack. Výpočet výstavných exponátov uzatvára najmenší up! a kompaktný rodinný van Touran.


GALÉRIA - 10 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ