Volkswagen Touareg: Slovenský saharský kočovník prichádza

Čo dodať? Hádam ešte to, že Touareg si do Pekingu na premiéru zašiel po vlastnej osi. Veľkolepá cesta veľkolepého auta, ktoré sa stáva priekopníkom nových koncernových technológií - prináša konektivitu novej éry a priekopnícku fúziu asistenčných systémov, osvetlenia, komfortných systémov a systémov infotainmentu.

Nový Touareg charakterizujú mnohé prvky, ktoré sú sčasti voliteľnou výbavou za príplatok:

Plne digitálny Innovision Cockpit – digitálny združený prístroj (s uhlopriečkou 30,5 cm) a displej špičkového systému infotainmentu Discover Premium (s uhlopriečkou 38,1 cm) pod spoločným sklom splývajú do digitálnej  ovládacej, informačnej a komunikačnej jednotky, ktorá prakticky nepotrebuje konvenčné tlačidlá. Umožňuje intuitívne ovládanie, personalizáciu a trvalé pripojenie na internet prostredníctvom integrovanej karty eSIM.

Head-up displej novej generácie s premietaním informácií priamo na predné okno.

Najširšia sústava navzájom prepojených asistenčných, regulačných a komfortných systémov v rámci značky Volkswagen. Okrem doteraz známych systémov zahŕňa aj podporu pre videnie v noci 'Night Vision' s infračervenou termovíznou kamerou, asistenčný systém pre jazdu v dopravnej zápche doplnený asistentom pre staveniská na diaľnici na poloautomatické vedenie vozidla v jazdnom pruhu do rýchlosti 60 km/h a systém Front Cross Traffic Assist na bezpečný výjazd z miest s obmedzeným výhľadom.

Adaptívne reflektory  'IQ.Light ' – maticové reflektory zo 128 LED diód na každej strane, plne adaptívne a automaticky ovládané s novými osvetľovacími funkciami. Zadné svetlá z LED diód s dynamickými smerovými svetlami.

Podvozok s aktívnou kompenzáciou náklonu (elektromechanicky ovládané stabilizátory) a riadením zadných kolies, prispievajúcim k zvýšeniu obratnosti a zmenšeniu priemeru otáčania o 1 meter, ako aj k zvýšeniu stability pri jazdných manévroch vo pri vysokej rýchlosti.

Pneumatické pruženie novej generácie a tlmiče s elektronickou reguláciu charakteristiky, kolesá od 18 do 21 palcov.

Nové predné sedadlá s masážnou funkciou.

Medzigeneračne má Touareg tretej generácie zväčšené rozmery (dĺžka 4 880 mm, šírka 1 980 mm, výška 1 700 mm). Nové rozmery majú pozitívny efekt rovnako na proporcie vozidla ako aj na vnútorný priestor. Napríklad predĺženie karosérie o 80 mm spolu s novým priestorovým usporiadaním komponentov umožnilo zväčšiť batožinový priestor zo 697 na 810 litrov. Vďaka použitiu zmiešanej konštrukcie (52 percent ocele a 48 percent hliníka) je väčšia a priestrannejšia karoséria o 106 kg ľahšia. Pribudli verzie vybavenia Elegance a R-Line. 

Na začiatku predaja v druhom polroku tohto roka bude v Európe k dispozícii s motormi V6 s objemom 3,0 litra. Základný naftový motor má výkon 170 kW a maximálny krútiaci moment 500 Nm. Výkonnejšia verzia poskytuje 210 kW a 600 Nm. Benzínovú alternatívu predstavuje turbodúchadlom prepĺňaný šesťvalec s výkonom 250 kW a maximálnym krútiacim momentom 450 Nm. V budúcom roku ponuku doplní naftový osemvalec 4,0 TDI s výkonom 310 kW a gigantickým krútiacim momentom 900 Nm.

Všetky motory sa štandardne montujú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a systémom stáleho pohonu všetkých kolies 4MOTION s regulačnou funkciou 4MOTION Active Control. Táto kombinácia umožňuje ťahať brzdený príves s hmotnosťou 3,5 tony.


GALÉRIA - 7 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ