Volkswagen Tarok: Nový pick-up na obzore

Mám rád veľké pick-up-y. Dávajú mi pocit neohrozenosti s príchuťou dobrodružstva. Naviac, s karosériou posadenou na ráme sú aj značne tuhé. Neviem presne, akú koncepciu má Tarok, má však niečo iné, čo sa mi tiež páči – má nápad.

Poznáš ten pocit, keď hodíš na korbu dlhé dosky a musíš najprv dať dole zadné čelo korby a oni stále trčia? Tak Tarok tento pocit celkom dosť potlačil (super, aspoň nemusím zháňať červené trenírky, ktoré by som musel normálne na konci dosky zavesiť 😊). Tarok sa totiž hrá podobne ako svojho dávneho času Škoda Felícia Fun. Má normálnu korbu. Avšak pri potrebe prevozu dlhšieho predmetu sa dajú zadné sedadlá sklopiť a vyklopiť priečka medzi kabínou a korbou, čím vznikne dodatočný dĺžkový rozmer. A keď to nepomôže, tak príde na rad sklopenie zadného čela. Všetko dohromady musí mať max jednu tonu (čo je dosť slušné).

Inak, interiér ako taký je skôr SUV (čekni aktuálne novinky VW v tomto segmente). Prístrojová doska je hladká, ukazovatele moderne digitálne, podobne ako ovládanie multimediálneho systému a klimatizácie.

Volkswagen sa (zatiaľ) rozhodol, že na pohon vyhradí preplňovanú jednaštvorku (ako s tým chcú odviezť tonu?) s výkonom 110 kW, ktorý v Brazílii spaľuje etanol (E100 čiže 100 %) alebo zmes benzínu a etanolu (E22). Prevodovka je obligátna šesťstupňová DSG, pohon všetkých kolies 4MOTION. Sériovo by sa ale pdo prednou kapotou mal objaviť dvojliter (TSI aj TDI) taktiež s výkonom 110 kW.


GALÉRIA - 12 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ