Volkswagen Slovakia: Otvorenie výstavy s 13 jedinečnými vozidlami

Exponáty zachytávajú postupný rozvoj bratislavského závodu VW SK, v súčasnosti najväčšieho automobilového výrobcu a súkromného zamestnávateľa na Slovensku. Súčasťou výstavy je napríklad aj svetový unikát Volkswagen Háčik, čo je vlastne SUV odvodené od modelu Golf ešte mnoho rokov predtým, ako prišiel tento typ áut do módy. Sériovú produkciu prvých rokov reprezentuje Volkswagen Passat Variant tretej generácie ako prvý sériovo vyrábaný automobil v závode aj jeho nástupca, Passat B4, ktorý je na výstave zastúpený predprodukčným kusovníkom s poradovým číslom 001.

Návštevníci múzea majú možnosť prezrieť si aj iné unikáty, ako napríklad legendárny model Volkswagen Chrobák či Volkswagen Touareg Dakar, ktorý špeciálne vyrobili ako servisné vozidlo na Rely Dakar. Výstava pozostáva z trinástich modelov, ktoré sa za 26 rokov zapísali do histórie spoločnosti. Z prototypov zaujme Audi Q7 vo verzii pick-up, nadšencov klasiky chytí za srdce Golf R32, alebo Bora a Golf s motorom V6 a s pohonom 4Motion.

Expozícia Cestujte v čase s Volkswagen Slovakia je pre verejnosť prístupná v bratislavskom Múzeu dopravy od 3. mája do 29. októbra 2017.


GALÉRIA - 10 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ