Volkswagen Polo: Veľkolepé predstavenie (aj s krátkym videom)

Oficiálne predstavenia nových modelov majú vždy špecifickú atmosféru. Zvlášť ak ide o predajne významný model, akým Polo určite je. Vzhľadom na to, že ide o Volkswagen, nič iné ako superlatívy som ani nečakal.

Okrem pompézneho predstavenia prichádza medzigeneračne veľké „malé“ auto postavené na platforme MQB A0 (podobne ako sesterský SEAT Ibiza). Okrem väčších rozmerov (veľkostne sa Polo podobá Golfu 4) má aj viac „fičuriek“ požičaných z väčších modelov. Spomedzi mnohých spomeniem digitálne ukazovatele (Active Info Display), adaptívny tempomat, komplet LED svetlomety ... Ponuka motorov sa sústredila na už „klasické“ koncernové motory. Základ tvorí litrový „atmo“ motor s výkonom 48 alebo 55 kW. Za ním trojvalcové TSI 70 alebo 85 kW. Vrcholom „bežnej“ ponuky je 1,5 TSI EVO (s vypínaním dvoch valcov ACT) s výkonom 110 kW. Fanúšikovia nafty sa môžu „tešiť“ na 1,6 TDI s výkonom 59 alebo 70 kW.

Vrcholom ponuke je GTI s motorom 2,0 s výkonom 147 kW spriahnutým so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou DSG prevodovkou.

Druhým špecifickým kúskom je Beats zameraný na audio fanúšikov .

Toľko o novom Volkswagene Polo v krátkosti. Neskôr si ho pozrieme viac detailne.

New Volkswagen PoloPosed za volantom aj ergonómia + zobrazovacie možnosti sú na výbornú.


GALÉRIA - 42 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ