Volkswagen: 5 konceptov pre nadšencov

Na stretnutí európskych automobilov SOWO: The European Experience v Savannah sa cez víkend predstavila aj flotila amerických konceptov inšpirovaných rôznorodými záujmami nadšencov značky Volkswagen. Letná sezóna sa začína, päť upravených automobilov ukazuje tuning zameraný na voľnočasové aktivity.

Beetle Post Concept

Prvý koncept vyzdvihuje Beetle v najvyššom stupni R-Line a šampiónku BMX Alise Post, ktorá nechala auto vybaviť dvoma bicyklami. Automobil jazdí na 19-palcových diskoch Mr. Drama Queen od spoločnosti Radi8 a využíva podvozkové prvky od H&R. Oranžová farba Habanero a vintage nápisy na dverách dávajú tomuto chrobákovi retro nádych.

Jetta GLI Nardo Concept

GLI bolo jadrom značky Volkswagen od generácie Mark 2 modelu Jetta. Je to nenápadné výkonné vozidlo a práve na tom stavia Nardo Concept. Vozidlo je odeté vo farbe Nardo Gray, obľúbenej na sesterskej značke Audi. Nardo disponuje úpravami podvozku od H&R a pneumatikami BFGoodrich G-FORCE COMP-2 pre maximálny kontakt s vozovkou.

Golf GTI RS Concept

Golf GTI RS Concept je fascinujúce spojenie rôznych automobilových kultúr s mimoriadne silným japonským vplyvom prostredníctvom rozšírenia Rocket Bunny. Interiér je zbavený zbytočností, má leštenú hliníkovú podlahu, športové sedadlá a iné akcenty odrážajúce vonkajší dizajn. Koncept GTI RS stojí na kolesách s diskmi Vossen a je vybavený strešným boxom Thule s nízkoprofilovými strešnými nosníkmi.

Golf R Heritage Concept

Druhý ostrý Golf s číslom 7 na boku vzdáva prostredníctvom farebných pruhov hold nemeckému dedičstvu. Auto je znížené pomocou športových pružín od H&R, pneumatiky BF Goodrich G-FORCE COMP-2 A/2 sú obuté na diskoch Vossen. Úpravy sa držali v decentných medziach, ako to robí väčšina majiteľov Golfu R v USA, ktorí nechávajú svoje autá blízke pôvodnému továrenskému stavu.

Golf Alltrack Country Concept

Fanúšikom dobrodružstiev mimo spevnených ciest pripravil americký Volkswagen upravený Golf Alltrack s podvozkom zdvihnutým o ďalšie dva palce oproti štandardnému Alltracku. Na zadnom nosiči Thule T2 Pro XT, nesie auto dva horské bicykle. Mimo civilizácie dobre padne možnosť spania v strešnom stane, ktorý je vybavený flexibilným solárnym panelom a solárne vyhrievanou sprchou. V batožinovom priestore je integrovaný multimediálny systém. Napájaný z troch batérií skrytých pod podlahou, nabíjané sú cez solárny systém.


GALÉRIA - 31 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ