Volkswagen Grand California: Veľký karavan pre veľké výpravy

Za mňa určite palec hore. Samozrejme, ak preferuješ hotelové leňošenie pri bazéne, Volkswagen Grand California ti asi veľmi svojou prepracovanou podstatou nič nepovie. Avšak ty, čo rád nezáväzne cestuješ, rád spoznávaš krajiny, tebe sa bude isto páčiť.

               Volkswagen zacítil možnosť ďalšieho parádneho zisku (a úspechu) lebo obľúbenosť klasickej Californie postavenej na báze modelu Caravelle/Multivan je značná. Ani sa nečudujem. Tiež by som rád podľahol jej čaru. Grand California však ponúka nový rozmer rodinnej dovolenky.

               Karavan má vzadu obytnú časť s veľkou posteľou, uprostred je kuchynka a kúpeľňa (840 x 800 mm), vpredu nad prednými sedadlami zase výsuvná posteľ pre deti. Všetky okná v obytnej časti sú vybavené kazetovými žalúziami so sieťkami proti hmyzu. Ak by predsa len niekomu chýbala sprcha, Grand California ponúka klasické outdoorové riešenie – hadica sprchy sa dá pripojiť zvonku na zadnej časti (s teplou vodou a nádržou na 110 l vody). Pod veľkými bočnými posuvnými dverami je elektricky výklopný schodík, za nimi sieť proti hmyzu. Špecialitou je samostatné ovládanie ozvučenia zadnej časti pomocou pripojenia bluetooth.

               Veľká Kalifornia je vybavená otočnými sedadlami vpredu a dvojitou lavicou v obývacej „izbe“ (aj s ukotvením ISOFIX). Veľký jedálenský stôl poskytuje dostatok priestoru pre štyroch ľudí. Kuchynské vybavenie zahŕňa vyťahovaciu 70-litrovú chladničku s mraziacou priehradkou (prístupnou zvonka za posuvnými dverami), plynový sporák s dvomi varnými doskami, umývadlo a rôzne zásuvky, vyťahovacie úložné priestory a sklopné police.

Medzi príplatkovými prvkami nechýba napríklad prídavná strešná klimatizácia v zadnej časti, markíza, držiak na bicykle či kempingový stôl a stoličky. K dispozícii bude aj solárny panelový systém namontovaný na streche, satelitná anténa (pre príjem TV) a LTE/WiFi hotspot (router).

Predaj by mal byť spustený ale až budúci rok. Na dobré sa ale počkať oplatí...


GALÉRIA - 12 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ