Volkswagen: Golf č.8 je už v predpredaji

Je to najprogresívnejší Golf všetkých čias. Už základná verzia má štandardne digitálny združený prístroj, prístup k online službám, LED reflektory, LED zadné skupinové svetlá, ako aj rozličné asistenčné systémy. Ako prvý model značky Volkswagen nový Golf využíva prostredníctvom komunikácie Car2X skupinovú inteligenciu vozidiel v premávke a v predstihu varuje pred nebezpečnými situáciami. Na začiatku predaja bude k dispozícii so štyrmi motormi, spĺňajúcimi najprísnejšie emisné normy, dvoma benzínovými TSI a dvoma naftovými TDI. Spotrebu paliva je oproti predchodcovi pri niektorých motoroch nižšia až o 17 percent.

Vstup na Slovensko

Nový Golf má zmenené línie vybavenia. Základ tvorí verzia bez označenia („Golf“). Nad ňou je línia „Life“, špičková línia má označenie „Style“. V roku 2020 pribudne aj športová línia „R-Line“.

Golf“ – základná verzia zahŕňa napríklad funkciu Car2X, asistenta zachovania jazdného pruhu „Lane Assist“, asistenčný systém na monitorovanie premávky pred vozidlom „Front Assist“ (s funkciou núdzového brzdenia City Brake a rozoznávaním chodcov a cyklistov Pedestrian and Cyclist Recognition), digitálny združený prístroj Active Info Display s uhlopriečkou 26 cm, rádio „Composition“ s farebným dotykovým displejom 21 cm a mobilnými online službami We Connect Plus predplatenými na 3 roky, rozhranie Bluetooth, multifunkčný volant, štartovanie tlačidlom „Keyless Go“, automatickú klimatizáciu „Air Care Climatronic“, ako aj LED reflektory a LED zadné skupinové svetlá.

Life“ – prvý stupeň individualizácie, má oproti základnej verzii navyše 16-palcové disky z ľahkej zliatiny, adaptívny tempomat ACC (do 210 km/h), parkovacie senzory vpredu a vzadu, bezdrôtové nabíjanie smartfónu, App-Connect na integráciu smartfónu, ambientné farebné osvetlenie interiéru, kožený multifunkčný volant a radiacu páku, ako aj rozličné funkčné a dekoračné prvky.

Style“ – maximálny komfort, má navyše oproti „Life“ napríklad asistenta pre jazdu v dopravnej zápche, reflektory LED Plus s prisvecovaním zákrut, automatickú 3-zónovú klimatizáciu „Air Care Climatronic“, ergonomické predné sedadlá ergoActive – u vodiča s elektrickým nastavovaním a pamäťou, 17-palcové disky z ľahkej zliatiny a ďalšie prvky.

Okrem toho - ponuka príplatkového vybavenia pre nový Golf obsahuje rozličné prvky high-tech ako napríklad adaptívne reflektory IQ. Light (LED Matrix), Head-up displej, navigačný systém „Discover Pro“ alebo ozvučovací systém Harman/Kardon.

V úvodnej fáze uvádzania na trh budú pre nový Golf na výber štyri štvorvalcové motory. Benzínový motor 1,5 TSI je k dispozícii v dvoch výkonových verziách s 96 a 110 kW Oba sú osadené vypínaním valcov pri čiastočnom zaťažení ACT a filtrom pevných častíc. Naftový 2,0 TDI je na výber s výkonom 85 kW a 110 kW. Majú dvojnásobné vstrekovanie AdBlue s dvoma katalyzátormi (Twindosing). Základný motor TDI a motory TSI sú štandardne vybavené novou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, výkonnejší motor TDI sa štandardne montuje so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Od januára 2020 ponuku rozšíri elektrifikovaný motor 1,5 eTSI s výkonom 110 kW  vybavený 48-voltovým štartovacím generátorom, pripojeným k motoru drážkovaným remeňom (mild hybrid) a 7-stupňovou prevodovkou DSG.  V marci 2020 bude nasledovať základný benzínový motor – trojvalec 1,0 TSI s výkonom 66 kW a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, vyhradený pre základnú líniu vybavenia. Verzia s vyšším výkonnom 81 kW a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou sa bude dať od marca kombinovať aj s líniou vybavenia „Life“. Neskôr v priebehu roka 2020 portfólio pohonných agregátov rozšíria ďalšie motory – plug-in hybrid alebo motor 1,5 TGI na stlačený zemný plyn CNG, rovnako aj tradičné športové verzie GTI, GTD a R.

Pri príležitosti uvedenia na trh poskytuje importér Porsche Slovakia na nový Golf bezplatne akciový balík All inclusive v hodnote až do 1 400 EUR zahŕňajúci servisný balík na 5 rokov/75 000 km, predĺženú záruku na 5 rokov/100 000 km a úhradu registračného poplatku. Aktuálne dostupný najlacnejší Golf Life 1,5 TSI ACT začína na 20 670 €.

 


  • golf,volkswagen,

GALÉRIA - 8 obrázkov

1 KOMENTÁR

  1. Marek Marosi| 13.03.2020 10:49

    male, ale drahe. Uprimne, do takto maleho a draheho auta by som neinvestoval. Za takuto cenu si kupim dve ,,nove,, jazdenky a zmestime sa tam cela rodina

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ