Volkswagen: Elektrický kopcový špeciál

Volkswagen totiž vyvíja pretekový špeciál pre najznámejšie preteky do vrchu. Prototyp s pohonom všetkých kolies by mal štartovať na Pikes Peak International Climb 24. júna 2018. Cieľ je jasný - vytvoriť nový rekord v kategórii elektrických aut. Nový motoršportový projekt je súčasťou procesu transformácie automobilky Volkswagen na popredného výrobcu elektrických vozidiel. Do roku 2025 chce ponúkať až 23 elektrických modelov.

„Pikes Peak sú jednými z najznámejších automobilových pretekov na svete a predstavujú mimoriadnu výzvu, preto sú vhodné na preukázanie možností nových technológií," vysvetlil Dr. Frank Welsch, člen predstavenstva zodpovedný za rozvoj. „Náš pretekový elektromobil bude vybavený inovatívnou technológiou akumulátorov a pohonom upraveným na extrémny záťažový test. Zároveň nám poskytne dôležité informácie, ktoré budú prospešné pre budúci vývoj našich produktov."

Pikes Peak International Climb Climb najväčší fanatici nazývajú aj "Race to the clouds" (Preteky do oblakov), konajú sa od roku 1916 v Skalnatých horách neďaleko Colorado Springs. „Výjazd“ je dlhý 19,99 km, pričom štart je vo výške 1 440 metrov nad morom, cieľ v 4 300 m ´. Aktuálny rekord v triede elektrických prototypov je 8 minút 57,118 sekundy, zajazdil ho Rhys Millen na prototype e0 PP100 v roku 2016. Absolútny rekord drží od roku 2013 Sébastien Loeb, ktorý s uleteným Peugeotom 208 T16 Pikes Peak zajazdil 8 minút a 13,878 sekundy. Trať bola do roku 2002 kompletne šotolinová, počas nasledujúcich 10 rokov ju však vyasfaltovali. Táto zmena výrazne otvorila dvere elektrickým špeciálom.


  • pikes peak,vw,

GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ