Volkswagen: Dve premiéry pre Wörthersee

Tisícky fanúšikov sa môžu tešiť na Golf GTI Next Level (z Wolfsburgu) a Golf Estate TGI GMOTION (z Zwickau). Dva unikátne Golfy boli vytvorené za približne deväť mesiacov na základe myšlienok 29 učňov. Pri dizajne exteriéru aj interiéru prispeli mladí nielen remeselnými zručnosťami, ale využili aj  digitálne vývojové a výrobné metódy ako CAD a 3D tlač. Tiež naprogramovali špecializované aplikácie na ovládanie špeciálnych funkcií vozidiel zo smartfónu alebo tabletu.

Golf GTI Next Level

Tento projekt by sa dal pokojne nazvať „výkon vo všetkých smeroch“, nielen pod prednou kapotou. Tam sedí tradične preplňovaný dvojliter naladený na 302 kW skombinovaný so sedemstupňovou prevodovkou DSG. Lenže to nie je všetko. V interiéri sú len dve predné sedadlá, vzadu je multimediálna nálož reproduktorov osadených v držiakoch vyrobených 3D tlačou. Podobne prepracované je otváranie podlahy, vysúvanie LED monitora či osvetlenia – všetko pomocou aplikácií.

Golf Variant TGI GMOTION

Druhý projekt je menej emotívny, o to viac ekologický. Kombi totiž poháňa motor 1,5 TSI spaľujúci zemný plyn. Má výkon 96 kW a cez sedemstupňovú prevodovku DSG poháňa kolesá oboch náprav. Okrem optických zmien má kombi o 40 mm nižší podvozok, štvorpiestikové brzdy a upravený výfuk.


GALÉRIA - 15 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ