Volkswagen Arteon: Umelec je tu!

Art(ako umelec)eon v modelovej hierarchii patrí jednoznačne k tomu najlepšiemu, čo vie Volkswagen technicky a technologicky vyprodukovať. Ale ako napovedá jeho meno, ponúka aj výrazný vizuálny zážitok. Hodnotne pôsobiaci exteriér ale môže mať dve dominantné „tváre“. Automobilka sa totiž rozhodla, že mu určí dva smery dané výbavou. Základná nemá označenie.

Štýlovejšia s plynulejšími líniami sa volá Elegance (hore), športovo agresívnejšia R-Line (dole).

Podobne špecificky je riešená aj ponuka motorov. Žiadne výkonové „socky“ sa nekonajú. Základný benzínový motor 1,5 TSi EVO (s vypínaním dvoch valcov ACT) dáva výkon 110 kW a je určený len pre základný variant. Totožný výkon ponúka aj motor 2,0 TDI, dostupný je však pre všetky verzie. Druhým motorom v benzínovej ponuke je 2,0 TSI s výkonmi 140 kW (rovnako ako má aj ďalšie 2,0 TDI) a 206 kW (kombinuje sa s pohonom 4Motion). Najsilnejší naftový dvojliter preplňovaný dvoma turbodúchadlami je naladený na 176 kW (taktiež s pohonom 4Motion). Oba najsilnejšie sú v sérii spojené so sedemstupňovou prevodovkou DSG, ktorá sa dá dokombinovať aj k ostatným motorom.

Výbavových prvkov je neúrekom, podobne ako možností ako-takej optickej individualizácie. Široké možnosti ponúka online služba Car-Net Security & Service vrátane mobilnej aplikácie, ale aj adaptívny tempomat ktorý podľa topografických informácií dopredu upravuje rýchlosť (napríklad pred kruhovým objazdom alebo pri znížení rýchlosti značkami). Audiofilov zase poteší zostava od tradičnej značky Dynaudio.

Predné LED svetlomety sa natáčajú do zákrut podľa mapových informácií.Predné LED svetlomety sa natáčajú do zákrut podľa mapových informácií.

Základný Arteon s motorom 1,5 TSi EVO a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou začína od 32 810 €, 2,0 TDI stojí 36 000 €.


GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ