VC SR: Konôpka ovládol Slovakia Ring

Podľa očakávaní žltý prototyp tímu ARC Bratislava v oboch šprintoch ušiel konkurencii viac ako presvedčivým spôsobom. Konôpku nespomalilo ani počasie, stabilne jazdil časy okolo 1 minúty 50 sekúnd. Na druhej strane ani v rámci najsilnejšej divízie D5 nemal prakticky žiadnu konkurenciu.

V šprintových pretekoch sa však okrem Ligieru predstavilo aj ďalšie vozidlo ARC Bratislava, konkrétne Lamborghini Huracán Super Trofeo s pilotom Matejom Konôpkom. Ten v sobotu v daždi priam exceloval, keď skončil na parádnom 3. mieste celkového poradia a za sebou nechal niekoľko silnejších vozidiel kategórie GT3. Víťazstvo v triede GTC pohárových vozidiel zopakoval Maťo aj v nedeľu.

Vo vytrvalostnej dvojhodinovke v rámci ESET V4 Cupu a ESET MM SR po dvoch hodinách svietili na prvých dvoch miestach čísla 66 a 72. Matej Konôpka so Zdenom Mikuláškom vyhrali pred posádkou Miro Konôpka, Andy Studenič v rovnakom Lamborghini Huracán Super Trofeo.

Miro Konôpka sa už so svojim tímom pripravuje na zimnú Asian Le Mans Series, v ktorej odštartuje v kategórii LMP2 s Ligierom JS P2 Nissan. Jeho cieľom je opäť sa kvalifikovať na 24-hodinovku Le Mans.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ