Ural Transsib: Ruská limitka s príchuťou vodky

Pre menej znalých  - Ural je defacto vylepšený motocykel BMW R71 z roku 1938 a slúžil najmä pre potreby ruskej armády počas 2.svetovej vojny. Odvtedy pretieklo veľa vody, Ural a jednoduchá konštrukcia zostala. A charakter puristickej motorky sa dostal pod kožu mnohým až tak, že fabrika má predajné miesta po celom svete. Dokonca aj v susedných Čechách alebo Rakúsku. Práve rakúsky zástupca sa rozhodol Ural vylepšiť po vzore vlaku brázdiaceho Transsibírskou magistrálou.

Takže limitovaná edícia Ural Transsib má zelenú farbu so žltým pruhom, excelentné hnedé čalúnenie sedačky vo vozíku. Pri nepriaznivom počasí si spolujazdec môže natiahnuť „kajakovú“ ochranu s pevným zipsom (aby do vozíka nepršalo) alebo rovno kožušinový vak s dvoma vyhrievanými rukavicami (😊). Drobnosti sa zmestia do menších bočných kufrov v čelnej časti vozíka. Absolútnou špecialitou je imitácia kanistra v ktorom je umiestnená fľaša vodky s pohármi (😊). Aby jazda bola naozaj komfortná, sériový podvozok nahradil kúsok od Marzocchi.

Mimochodom, Ural CT má dvojvalec s objemom 749 cm3 a výkonom cca 30 kW. Výkon sa cez štvorstupňovú prevodovku (aj so spiatočkou) prenáša na zadné koleso motocykla. Avšak, pri zhoršených adhéznych podmienkach (napr. na snehu) sa dá pripojiť aj pohon kolesa sajdky.


  • motocykel,ural,

GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ