Toyota Yaris GRMN: Berte, pokiaľ ešte je!

Nie vždy tomu bolo tak, že hybridný pohon a ekológia víťazila. Supra, Celica, MR2, všetko kúsky produkované pre fanúšikov krútenia volantu alebo jazdy bokom. Po novom sa ponuka výrazne scvrkla len na GT86, pomyselného nasledovníka „hachiroku“ alias AE86. Avšak, keď sa nekonečne dlho čaká na príchod veľkej Supry, prichádza aj na náš trh malý hot hatch Yaris GRMN (jedno z áut, ktoré som obdivoval už počas ženevského autosalónu), opäť pomyselný nasledovník Yarisu TS.  

               Toyota sa ale v jeho prípade naozaj nemaznala. Keď už mnohá iná konkurencia siaha po trojvalcoch alebo civilnejších robotizovaných prevodovkách (nie je to zlé vozenie, ale zarytí fans hľadajú prevodovku manuálnu), Yaris GRMN (Gazoo Racing Masters of Nürburgring,) má pod prednou kapotou štvorvalcovú jednaosmičku preplňovanú mechanickým kompresorom (!). Doslova uau. Dáva výkon viac ako slušných 154 kW, čo postačí na atakovanie stovky v priebehu 6,7 sekundy. Ale to nie je všetko. V prevodovke je samosvor Torsen, podvozok dodal Sachs a disky BBS. Vpredu sú navyše štvorpiestikové brzdy.

               Bude len v bielej s čiernou strechou, pričom automobilka vyrobí len 400 kusov. Oficiálny začiatok rezervácie a následného predaja u nás sa začína 27. júla prostredníctvom webovej stránky www.toyota.sk. A cena? Podobne exkluzívnych 31 900 € s DPH.

 


GALÉRIA - 5 obrázkov

1 KOMENTÁR

  1. Vilo Malina| 20.07.2017 19:33

    no podla mna to video malo byt skor nieco z okruhu alebo okresiek. Vsak to je predokolka preboha, tak preco sa tvarit ze to driftuje

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ