Toyota: Veľkolepá oslava na Slovakiaringu

Automobilka Toyota sa akosi do mnohých „mozgov“ ľudí dostala ako synonymum pokrokového hybridného pohonu. Niet sa čomu čudovať. Motoristický svet ho pozná vďaka Toyote už dvadsať rokov! Áno, okrúhlych dvadsať počas ktorých sa predalo (opäť) okrúhlych viac ako desať miliónov kusov hybridných modelov. Toyota je totiž jedna z mála, ak nie jediná, ktorá hybridnú technológiu pochopila ako službu ľudstvu a nie ako papierovú prestíž. Ponúka ho totiž pre mnohé modely, dokonca aj pre ľudový Yaris či populárne SUV RAV4.

Všetko však začal model Prius, ktorého aktuálna generácia je už štvrtá v poradí. Za dvadsať rokov produkcie sa hybridný pohon vyprofiloval ako výrazne spoľahlivý o čom svedčí množstvo medzinárodných ocenení. K najvýznamnejším patrí štrnásť ocenení v prestížnom hodnotení medzinárodný motor roka (International Engine of the Year) v rôznych kategóriách, štyri ocenenia kvality J.D. Power. Na popredných miestach sa umiestňujú aj v rebríčkoch spokojnosti klientov. V roku 2016 bola Toyota Prius podľa správy TÜV už po niekoľkýkrát najspoľahlivejšie auto v kategóriách 6 až 7 ročných aj v skupine 8 až 9 ročných áut segmentu D. Všetky tieto ocenenia potvrdzujú najvyššiu kvalitu hybridného systému.

Je toto všetko dôvod na oslavu? Asi určite je! Nie je síce emotívny a už vôbec nevie rozbúchať srdce na uspokojujúco vysoký tep podporený správnou dávkou správnych hormónov, ale normálnych ľudí poteší kultúrou chodu, nízkymi prevádzkovými nákladmi a spoľahlivosťou. Preto, pomyselne, na zdravie!

 


  • hybrid,toyota,

GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ