Toyota TJ Cruiser: Úplne nový žáner

Názov novej štúdie pre autosalón v Tokiu mi pripomenul FJ Cruiser, moju najobľúbenejšiu Toyotu. Označenie „Cruiser“ používa Toyota už tradične pre svoje SUV, písmeno „T“ v označení TJ Cruiser predstavuje „Toolbox“ (debna na náradie), „J“ znamená „joy“ (radosť, potešenie).

V interiéri konceptu sú štyri samostatné sedadlá, na ich zadnej strane a na obložení batožinového priestoru nájdeme upevňovacie prvky na jednoduché ukotvenie najrôznejších predmetov, od malých balíčkov až po veľký náklad. Na sedadle priamo za vodičom možno navyše vyklopiť sedák nahor a vytvoriť tak ďalšie miesto na uloženie nákupu alebo iných predmetov.

Veľký zadný nakladací otvor uľahčuje nakladanie a vykladanie veľkých predmetov, napr. bicyklov. Posuvné dvere zase umožňujú bezproblémové nakladanie a vykladanie veľkých predmetov z boku vozidla, prípadne nastupovanie a vystupovanie pasažierov. Veľké predmety sa do dodávky reálne zmestia vďaka sedadlám sklopným do úplnej roviny.

Napriek zameraniu na priestrannosť a úžitkovú hodnotu má TJ Cruiser pomerne kompaktné rozmery: koncept je 4 300 mm dlhý, 1 775 mm široký a 1 620 mm vysoký, rázvor je 2 750 mm. Vozidlo by malo stáť už na budúcej generácii platformy TNGA, pohon zaistí dvojlitrový benzínový motor a hybridná sústava. Ako sa na SUV patrí, poháňané môžu byť aj všetky štyri kolesá.


GALÉRIA - 9 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ