Toyota RAV4: Vôňa novoty

Keď sa povie SUV, tak sa v súčasnosti dá pod touto skratkou predstaviť naozaj veľa modelov. V úvode éry ich však bolo málo, jeden či dva. A jeden z nich sa volá Toyota RAV 4, model, ktorý sa aktuálne dožil už piatej generácie.

Nová RAV4 má okrem iného vyššiu svetlú výšku a „rozkročenejší“ postoj. Dizajnom chce osloviť mladé rodiny s aktívnym životným štýlom, ktorí cestujú nielen po meste, ale aj za športom, rekreáciou alebo do prírody. Pri dĺžke 4 600 mm má medzigeneračne kratší predný aj zadný previs karosérie sa skrátil, ale aj predĺžený rázvor o 30 mm. Zväčšil sa aj batožinový priestor. K všestrannej využiteľnosti prispieva funkcia sklápania zadných sedadiel, dvojitá podlaha a bočné siete na uchytenie nákladu. Šírka vozidla sa zvýšila o 10 mm na výsledných 1 855 mm.

Pre nový model Toyota RAV4 budú v ponuke dve rôzne pohonné jednotky - hybridný pohon s primárnym benzínovým motorom s objemom 2,5 litra, a klasický (benzínový) dvojliter. Vylepšený je pohon všetkých kolies. Hybrid má už tradične pohon zadných kolies riešený elektromotorom.

Na ostatné technické podrobnosti a hlavne európske špecifikácie si budeme musieť ešte chvíľu počkať.


  • rav4,suv,toyota,

GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ