Toyota RAV4: Chutná výbava Selection

Mám to stále v hlave. Forrest Gump sedí na lavičke s bonboniérou na kolenách a vyberá si rôzne bonbóny. Voľakedy tie najlepšie mali neraz prívlastok Selection, ozajstný výber. Chuťovka, topka. Aj v prípade modelu Toyota RAV4 Selection ide o výber aj chuťovku zároveň.

Chuť sa zahryznúť

Výbavový stupeň Selection pre RAV4 vychádza z výbavy Trend. Chuťové bunky ale riadne podráždi aj kožené čalúnenie sedadiel, ktoré je k dispozícii v dvoch farebných vyhotoveniach (v závislosti od exteriérovej farby). Ak je RAV4 je lakovaná modrou (tmavá hlbinná), poťahy sedadiel sú béžové. Ak striebornou (zirkónová), poťahy sú červené. Lenže len kožou exkluzivita nekončí. Prémiový charakter dopĺňa nielen vtlačené logo RAV4 nachádzajúce sa v úrovni ramien, ale aj samotný vzor - v prípade béžových sedadiel je to vzor diamant, pri červených horizontálne línie.

Ďalším rozlišovacím znakom je v tzv. „full body color“ - bočné prahové lišty, spodná časť predného a zadného nárazníka a kryty podbehov kolies sú lakované vo farbe karosérie. Výbava ešte obsahuje aj 18" zliatinové disky kolies, zatmavené zadné bočné okná a okno piatych dverí, vyhrievanie predných sedadiel, bezpečnostný balík Toyota Safety Sense, parkovacie senzory vpredu a vzadu, bezkľúčový vstup, elektricky ovládané otváranie dverí batožinového priestoru, Bi‑LED predné svetlomety s automatickým nastavením výšky.

S výbavovým stupňom Selection je RAV4 k dispozícii s konvenčným či úsporným hybridným pohonom. S naftovým motorom 2,0 D-4D (s manuálnou prevodovkou a predným pohonom) je k dispozícii za 28 700 €. S hybridným pohonom 2,5 Hybrid e-CVT je už za 31 300 €.

Pre výbavy Active, Selection a Executive sú pripravené zimné pneumatiky v hodnote 680 € zadarmo a taktiež zvýhodnené ceny paketov, ktorými si môže zákazník svoje auto dovybaviť.

Apropo hybrid

Budúcnosť jednoznačne patrí progresívnym pohonom. Medzi ne absolútne patrí aj hybridný pohon. V tomto „segmente“ je Toyota jednoznačný „majster“ aj líder. Pre RAV4 ho dokonca ponúka v dvoch variantoch – s pohonom predných alebo všetkých kolies (kolesá zadnej nápravy poháňa elektromotor), pričom cenový rozdiel medzi nimi je len 2 200 € vo výbave Executive a v spomínanej výbave Selection je rozdiel 2 700 € čo pri tomto type auta rozhodne nie je veľa. Veď svedčia o tom aj samotné predaje. Až dve tretiny predaných Rav 4 tvorí práve hybridný pohon. Najlepšie na hybridnom pohone je, že so spotrebou naftového motora sa jazdí s komfortom. Štandardom je nielen automatická prevodovka ale aj vysoká výbava.

Keby som špekuloval nad kúpou rodinného SUV optimálnej veľkosti, isto by som sa išiel na RAV4 Selection pozrieť. Veď, za pozretie a „ochutnanie“ človek nič nedá.


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ