Toyota Proace City: Malá milá dodávečka úžitková aj rodinná

Na autosalóne úžitkových vozidiel 2019 v britskom Birminghame bude mať svetovú premiéru úplne nová Toyota Proace City, najmenší úžitkový model automobilky.

Kompaktná dodávka bude v ponuke v dvoch dĺžkach – krátka  4.4 m a dlhá 4,7 m. Obe je možné špecifikovať s tromi prednými sedadlami a ako dodávku s plnými panelmi bez zasklenia (Panel Van), alebo so zasklením (Glass Van). Dlhá verzia je v ponuke aj ako kabína pre posádku. Osobná dodávka je v ponuke s piatimi alebo siedmimi sedadlami v krátkej aj dlhej verzii.

Vďaka rozmerom a usporiadaniu má vynikajúcu nosnosť, s maximálnym objemom od 3,3 m3 (krátky model) do 4,3 m3 (dlhá verzia s voliteľným systémom inteligentného usporiadania nákladu Smart Cargo) – a zhltne aj dve europalety. So systémom Smart Cargo (sklápacie sedadlo spolujazdca a otvor v deliacej priečke) je dĺžka nákladového priestoru 3,1 resp. 3,4 m – užitočné zaťaženie je cca tonu.

Pre tých, ktorí potrebujú prepravovať ešte väčší alebo ťažší náklad, dodávka utiahne brzdený príves až do hmotnosti 1,5 tony. Do špecifikácie je možné zadať asymetrické zadné dvere (zasklené alebo nezasklené) alebo dvere batožinového priestoru s otváraním zhora.

Zážihové a vznetové motory ponúkajú výkon v rozmedzí od 55 do 96 kW, na výber je aj osemstupňová automatická prevodovka.

Proace City Verso ponúka flexibilné pohodlie pre cestujúcich s možnosťou troch samostatných sedadiel alebo sklápacieho lavicového sedadla deleného v pomere 60:40 v druhom rade. V dlhej aj krátkej verzii je možné pridať ešte tretí rad sedadiel, na ktorých sa vďaka dostatočnej veľkosti a možnostiam posúvania pohodlne odvezú dospelí cestujúci. Keď sú v špecifikácii tri samostatné sedadlá v druhom rade, každé z nich je vybavené systémom Isofix. Všetky sedadlá sa dajú sklopiť do roviny, vrátane predného sedadla spolujazdca.

Verso má osempalcový dotykový displej umožňujúci prístup k funkciám audiosystému a mobilného telefónu, funkci MirrorLink, systémom Apple CarPlay (vrátane služby Siri) a Android Auto (vrátane služby Google). Môže sa používať s navigáciou a online funkciami, ako je 3D mapovanie, rozpoznávanie hlasových príkazov a pripojených dopravných informácií (prostredníctvom služby Tomtom Traffic). Bezpečnosť a jednoduchosť manévrovania podporuje zadná kamera, ktorá poskytuje dynamický 180-stupňový pohľad na priestor za vozidlom ako aj pohľad zhora, a tiež statický záber, ktorý pokrýva ešte širšiu oblasť (viac ako 180 stupňov). Vyššiu úroveň podpory vodiča poskytuje funkcia inteligentného aktívneho videnia Smart Active Vision. Využíva dve špecializované kamery a päťpalcovú obrazovku namontovanú na strope na prenášanie jasného pohľadu na priestor za vozidlom a vedľa neho v reálnom čase – takže vodič vlastne vidí cez kovové panely. Pri pohybe alebo v pokoji je možné zvoliť pohľad dozadu na veľkú vzdialenosť, pri cúvaní zasa pohľad na krátku vzdialenosť. Zobrazenie je možné prepnúť aj na záber mŕtveho uhla na strane spolujazdca.


GALÉRIA - 16 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ