Toyota Land Cruiser Signature: Nové v starom

Land Cruiser Signature je postavený na základe modelu Land Cruiser FJ43L-KC z roku 1981 vo farbe Freeborn Red. Páni z FJ Company ho našli až v strednej Kolumbii. Ide o veľmi zriedkavý model – dvojdverový, so stredným rázvorom, s plátennou strechou a dodatočne vybavený aj bielou pevnou   strechou. Firma  FJ Company ho odkúpila od prvého, vyše 90 ročného majiteľa.

LC bolo veľmi dobre udržiavané, ale americký tím ho podrobil celkovej renovácii. Oceľovú karosériu sňali z rámu, odstránili lak a potom ho odborne obnovili, takže vyzerá ako nové. 

Moderné riešenia

Keď bola karoséria hotová, do projektu sa zapojil kreatívny tím s úlohou premeniť ho z pracovného auta na rýchly a elegantný off-road. Pre získanie klasického vzhľadu s nádychom modernosti dostala karoséria klasickú farbu Toyoty  – Dune Beige so špeciálnou matnou úpravou. Charakteristický štýl štyridsiatky zvýraznila ikonická biela mriežka chladiča, chrómové znaky a hliníkové doplnky.

Špeciálne vyrobené bočné zrkadlá kombinujú originálny dizajn začiatku 40-tych rokov s praktickosťou väčších zrkadiel z polovice 70-tych rokov. Originálny predný nárazník má modernejší vzhľad vďaka integrovaným LED svetlám Baja Designs. K nárazníku pripevnili navijak  Warn 8274 so syntetickým lanom.

Veľké svaly   

Najväčšou senzáciou LC Signature je motor. V originálnej verzii pracoval pod klasickou kapotou 4,2-litrový šesťvalcový motor radu 2F. Namiesto neho sa pod krytom z uhlíkových vlákien ukrýva nový, 4-litrový V6 1GR-FE s výkonom 176 kW - dvakrát viac ako 2F. Väčší výkon motora si vyžiadal aj ďalšie zmeny – pružiny Old Man Emu, tlmiče Fox, nové brzdové kotúče z modelu 4Runner, šesťstupňovú manuálnu prevodovka s nerezovým výfukom Borla.

Vychytávky prémiovej triedy

Klasické štyridsiatky sú predovšetkým úžitkovými vozidlami. Ak sa však takéto auto dostane do dielne FJ Company, opúšťa ho ako vozidlo prémiovej triedy. V novom interiéri je optický minimalizmus, luxusné materiály a moderné technológie. Detaily ako mechanizmy na ovládanie okien, kľučky, pedále, spínače a gombíky sú vyrobené z ľahkých zliatin. Kožené čalúnenie na sedadlách, na obložení dverí a na stredovej konzole  kontrastuje s kovovou prístrojovou doskou. V zadnej časti ostali tradičné lavice, predné sedadlá sú Recaro Sportster CS. Optimálnu teplotu zabezpečuje klimatizácia Vintage Air. Špičkový systém ozvučenia Focal je ovládaný iPadom pripevneným k stredovej konzole. 

Cena?

Pre fanúšikov klasických  Land Cruiserov naplánovala firma FJ Company vyrobiť 24 exemplárov. Potom už len maličkosť - záloha vo výške 5 000 $. Celková cena je ale až 200 000 $. Za mňa ale palec hore, veľmi vysoko (😊).  


GALÉRIA - 12 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ