Toyota Land Cruiser Namib: Púštny hipster

Robustný pick-up v retroštýle zrodený pre jazdu v ťažkom teréne. No nech sa páči. Pick-up má osadenú dvojkabínu, jazdí  na 16-palcových hliníkových diskoch s pneumatikami Cooper Discoverer S/T Maxx. Nechýbajú dve tuhé nápravy so špeciálne odladeným podvozkom. Pohon rieši 4,5 litrový atmosférický naftový motor V8 s výkonom 151 kW s maximálnym krútiacim momentom 430 Nm.

Na mriežke chladiča má nápis Toyota, typický pre staršie autá japonskej značky. Boky zdobí špeciálne logo verzie Namib a potrebný šnorchel. Originálna karoséria dostala zodpovedajúcu ochranu. Prednú časť chráni pevný oceľový nárazník s integrovanými hmlovými a prídavnými LED svetlometmi.  Na zadnej časti je umiestnený trúbkový rám, pod ktorým je ťažné zariadenie a nákladný priestor zakončený odolnými krytmi. Toyota  je k dispozícii v dvoch farebných odtieňoch - slonovinová biela a piesočná béžová. 

Pohodlie v púšti 

Zmeny sú viditeľné aj vo vnútri vozidla. Má chladiaci úložný priestor pripojený ku klimatizácii. Sedadlá chránia sivé poťahy so špeciálnym logom verzie.  Poťahy sú na okrajoch vystužené, čo znižuje opotrebovanie materiálu.  Vozidlo má aj špeciálnu stropnú konzolu - s LED osvetlením, prípravou pre vysielačku, úchytky pre mikrofón vysielačky a nechýba celý rad úložných priestorov.  Modernu rieši multimediálny systém s dotykovým displejom, navigačný systém, bluetooth a volant nastaviteľný v dvoch rovinách.

Cena tohto výnimočného Land Cruiseru je 893 600 juhoafrických randov, čo je v prepočte necelých 56 000 €. 


  • off-road,toyota,

GALÉRIA - 7 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ