Toyota: Hľadáte skutočného lídra?

Každá automobilka historicky prechádza rôznymi vývojovými štádiami a smermi, presne podľa toho, čo v danom momente zákazníci preferujú. Minulosť však ukázala, že aj počas zmien sa dá vybudovať také silné renomé automobilky, že keď sa povie jej meno, každému sú okamžite jasné ďalšie súvislosti. Presne ako v prípade automobilky Toyota. Voľakedy si vybudovala meno progresívneho hráča vo svete automobilového športu, v súčasnosti k nemu pridala ešte punc ekologickosti. Navyše, bez ohľadu na čas a priestor, stále s výrazne vysoko hodnotenou kvalitou a spoľahlivosťou.

Toyota predstavuje najlepšie rozhodnutie, aké môžete pri výbere vozidla urobiť. Prečo? Žiadna iná automobilová značka na svete nie je ovenčená toľkými titulmi ani taká spoľahlivá ako Toyota.

Viac ako pravda

Štatistika nezávislého nemeckého výskumného inštitútu TÜV Report 2016 hodnotí výsledky predpísaných povinných technických kontrol vozidiel už od roku 1973. Údaje vychádzajú z takmer 9 miliónov prehliadok vykonaných odborníkmi spoločnosti TÜV od júla 2014 do júna 2015. Údaje zo staníc a dielní technických kontrol v Nemecku boli starostlivo vyhodnotené a výsledky detailne informujú o poruchách a úžitkovej hodnote, a zároveň poukazujú na slabé miesta 233 modelov osobných vozidiel. Pre umiestnenie na popredných miestach v správe TÜV Report je najlepším receptom kvalita. Z prehľadu je zrejmé, že Toyota opäť patrí medzi najspoľahlivejšie. Umiestnenie modelov v štatistike jasne dokladá kvalitu a dlhú životnosť. Až 14 modelov – viac než v prípade ktorejkoľvek inej značky – sa totiž umiestnilo v prvej desiatke najspoľahlivejších modelov naprieč jednotlivými vekovými kategóriami. A to sú naozaj silné argumenty, keďže je všeobecne známe, ako práve nemeckí vodiči prahnú po kvalite.

Jasné atribúty

Toyota sa za roky pôsobenia stala skutočným synonymom spoľahlivosti a kvality. Akýmsi pomyselným meradlom pre iné automobilky. Ale aj „meradlom“ pre firemných zákazníkov. Keď sa na všetko pozrieme podrobnejšie, dostaneme:

Nízke náklady – Vozidlá Toyota sa vyznačujú nízkymi celkovými nákladmi na prevádzku (TCO). Obstarávacia cena automobilu je totiž len jedným z mnohých nákladov spojených s vlastníctvom automobilu. Patria sem okrem iného pohonné hmoty, servis, poistenie či strata hodnoty vozidla.

Nízka amortizácia – Zostatková hodnota patrí medzi najvyššie spomedzi automobilových značiek, a to napríklad vďaka bezporuchovosti, materiálom najvyššej kvality či inováciám. Predaj firemného vozidla bude výhodný aj po rokoch.

Technológie – Počnúc hybridnou technológiou, s ktorou Toyota prišla na trh už pred 20 rokmi, počas ktorých sa predalo viac než 10 miliónov vozidiel, cez revolučné bezpečnostné systémy až po vodíkové auto Toyota Mirai.

Funkčnosť – Toyota využíva každý centimeter vozidla. Napríklad batožinový priestor Aurisu Touring Sports ponúka celých 1 685 litrov a ergonomický a priestranný interiér SUV RAV4 je zasa plný praktických priečinkov.

Všestrannosť – V súčasnosti Toyota ponúka 16 modelov, mestskými vozidlami počínajúc, dodávkami končiac, vrátane 7 modelov vybavených plne hybridným pohonom. Každý si medzi nimi nájde ideálne riešenie pre svoj biznis.

Bezpečnosť – Komplexný systém aktívnej bezpečnosti Toyota Safety Sense funguje takmer ako ďalší pár očí, monitoruje okolie a minimalizuje riziko kolízie.

Záruka – Trojročná záruka výrobcu poskytuje istotu skutočne príjemnej jazdy, ktorú je možné rozšíriť o predĺženú záruku až na päť rokov.

Hybridná garancia – Na súčasti hybridnej sústavy sa vzťahuje záruka výrobcu na obdobie 5 rokov alebo vzdialenosť 100 000 km (podľa toho, čo uplynie skôr). Navyše, za predpokladu pravidelnej servisnej údržby vozidla u autorizovaného partnera, sa záruka na akumulátor môže predĺžiť až na 10 rokov.

Pre všetkých

Aké máte predstavy o vozidlovom parku? Majú v ňom byť len bežné osobné vozidlá alebo napríklad aj nejaké úžitkové? Sila značky sa pozná nielen na základe silnej technológie, ale aj obsiahlej modelovej ponuky. A tú Toyota má. Auto pre stredných a vyšších manažérov? Odpoveďou je Avensis, aj vo verzii kombi. Niečo pre robotníkov? Tu je zase Proace, dodávka aj luxusnejší minibus. Alebo nebodaj do terénu? Potom jednoznačne nezničiteľný Hilux alebo legendárny Land Cruiser. Vďaka týmto modelom sa dá vyskladať multifunkčný, ale aj špecializovaný vozidlový park. A mimochodom, hybridný Prius dostať aj v plug-in verzii, ktorá na jedno nabitie prejde len čisto na elektrinu cca 50 km a zvládne ísť rýchlosťou až 135 km/h. Na mestské jazdenie alebo v prípade krátkych ciest do práce, absolútne ideálny „stroj“.

Tomu všetkému sa vskutku hovorí ponuka moderného riešenia na mieru. V časoch, keď rezonujú rôzne kauzy o problémoch emisií naftových motoroch a ich prípadných obmedzeniach vjazdu do miest, je partner, ktorý výrazne preferuje ekológiu a má aj rôznorodú ponuku modelov, viac ako potrebný. A to všetko Toyota je.         

 


  • toyota,

GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ