Toyota Hilux: Koľko RC modelov treba na ťahanie pick-upu?

Hneď prvým je vyskúšať, či dokážu modely na diaľkové ovládanie v mierke 1/10 odtiahnuť skutočnú Toyota Hilux Invincible Double Cab aj s vodičom. Ten má dokonca helmu, asi v očakávaní, že sa modely so zapriahnutým autom rozbehnú na nebezpečnú rýchlosť. Ide totiž tiež o legendy a do ťahania sa ich pustilo hneď 15. Každý z modelov Tamiya Hilux Bruiser 4X4 dostal na zlepšenie trakcie závažie, to už by veľkým offroadom mohli pohnúť. Alebo nie?

Voda a elektrina, tie sa veru veľmi navzájom nemusia, veľký aj malý Hilux sa napriek tomu vybrali do vody za svoje limity. Kým Toyota v životnej veľkosti zvláda hĺbku brodenia 700 mm, model Tamiya iba 30 mm. Po menších úpravách sa však aj elektrické autíčko mohlo bezpečne vydať do takých hlbín, že si musel maličký vodič nasadiť potápačské okuliare.

Terén je ich prirodzeným prostredím, keď je však všade navôkol lepkavá čvachtajúca hlina, treba mať istoty od pohonu. Toyota Hilux vstupuje do bahna s naftovým 2,4 litrovým motorom, ktorý cez manuálnu prevodovku posiela svoju silu na všetky kolesá, so svetlou výškou 293 mm pozná iba málo prekážok. Model v mierke 1/10 má takisto pohon všetkých kolies, trojstupňovú prevodovku zaradenú v nízkom prevode a svetlú výšku 50 mm. Tak nech blato lieta!

V poslednom videu zo série sa veľký a malý Hilux predvádzajú pri ťahaní prívesu s naloženou Toyotou GT86. Veľkému Hiluxu pomáha v slalome stabilizačný systém prívesu TSC (Trailer Sway Control), ktorý bráni rozkmitaniu prívesu a zabezpečuje jeho stabilitu pri bočnom vetre alebo náhlych zmenách povrchu vozovky. Desaťkrát zmenšený offroad takýto systém nemá a na mini-slalome to bolo poznať.

 


GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ