Toyota Hilux: Čože je to päťdesiatka...

Prvá generácia Toyoty Hilux bola uvedená na japonský trh 21. marca 1968, o rok neskôr sa predstavil aj v Európe. Následne sa stal jedným z najúspešnejších modelov v rámci modelovej ponuky značky. O celosvetovej popularite svedčí viac než 18 miliónov predaných vozidiel. V súčasnosti sa Hilux vyrába v šiestich rôznych krajinách a objednávať si ho môžu zákazníci v 180 krajinách a regiónoch po celom svete.

Nový Hilux v špeciálnej edícii ‚Invincible 50 Chrome Edition‘ reaguje na dopyt záujemcov po pick-upoch so všestrannou využiteľnosťou. Vo výbave má chrómový rám nad ložnou plochou a bočné nástupné prahy, chrómový predný ochranný rám a nadstavec pod nárazníkom, resp. čierne ochrany blatníkov, pod ktorými sú 18" disky. Na predných dverách sa vyníma špecifický znak „Invincible 50“.

Okrem toho je vybavený plastovou vložkou nákladového priestoru a prahovými lištami. Hilux poháňa 2,4-litrový naftový motor D-4D s maximálnym výkonom 110 kW pri otáčkach 3 400 min-1 a krútiacim momentom 400 Nm v rozsahu otáčok 1 600 až 2 000 min-1. Výrobca preň udáva normovanú spotrebu paliva 6,8 litra/100 km.


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ