Toyota GR Yaris: Aby ti dopredu sliny tiekli

GR Yaris je vybavený vyspelými technológiami a stavia na najnovších poznatkoch a skúsenostiach, ktoré spoločnosť Toyota získala počas úspešného pôsobenia svojho tímu Toyota GAZOO Racing (TGR) vo svetovom šampionáte v rely (WRC).

GR Yaris bude po minuloročnom úspešnom návrate legendárneho modelu Toyota GR Supra druhým rýdzo športovým modelom uvedeným na globálny trh pod záštitou tímu TGR.

Posledná fáza vývoja modelu GR Yaris sa skončila len nedávno, pričom o vyladenie prototypu sa postaral globálny prezident spoločnosti Toyota Akio Toyoda vo funkcii hlavného testovacieho jazdca tímu TGR pod pseudonymom „Morizo“.

Spoločnosť Toyota sa snaží neustále vylepšovať svoje vozidlá a rozširovať rady nadšených fanúšikov aj prostredníctvom motoršportových aktivít tímu TGR, ktorý sa zúčastňuje množstva náročných pretekov v rôznych kategóriách po celom svete.

V roku 2017 sa Toyota vrátila do svetového šampionátu FIA v rely s modelom Yaris WRC. Odmenou jej bol zisk piatich víťazstiev a konštruktérskeho titulu v roku 2018 a tohtoročný majstrovský titul v súťaži jazdcov a spolujazdcov.

Ďalší športový úspech dosiahol tím TGR vo svetovom šampionáte automobilových vytrvalostných pretekov s vozidlami Toyota TS050 Hybrid, a to v podobe majstrovských titulov v súťaži konštruktérov aj v súťaži jazdcov v sezónach 2014 a 2018/2019. Toyota pritom vedie priebežné poradie v bojoch o oba tituly aj v sezóne 2019/2020.

Na začiatku tohto roka priniesol tím TGR spoločnosti Toyota prvé absolútne víťazstvo v slávnej Dakarskej rely, a to s vozidlom Toyota HiLux, za volantom ktorého sedel katarský šampión Nasser al-Attiyah.

Ďalšie podrobnosti o modeli Toyota GR Yaris budú zverejňované priebežne.

 

 


  • toyota,yaris,

GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ