Toyota GR HV Sports: Je toto nová Supra?

Matná čierna targa sa prezentuje agresívnym dizajnom s odkazmi na športový špeciál TS050. Na rozdiel od neho však má motor vpredu. V strede auta je uložený akumulátor hybridného pohonu THS-R, ktorý však automobilka zatiaľ bližšie nešpecifikovala. Interiér je vizuálne inšpirovaný menším modelom GT86. Zaujímavosťou je možnosť radenia automatickej prevodovky pohybom páky v klasickej H-kulise. Na radiacej páke je, našťastie pod klapkou, umiestnené aj štartovacie tlačidlo.

O novej Supre sa vie, že bude stáť na spoločnom podvozku s novým BMW Z4. Podľa dostupných neoficiálnych informácii by od BMW mali pochádzať aj motory (dvojlitrový štvorvalec a trojlitrový radový šesťvalec, všetko preplňované turbodúchadlom) a automatická (pravdepodobne dvojspojková) prevodovka. Čisto manuálne radenie údajne nie je v pláne.

Hybrid by mohol mať elektromotory na oboch nápravách, predný by však mal slúžiť len na rekuperáciu a nie na pohon. Supra by teda mala mať pohon zadných kolies. Napriek hybridnému ústrojenstvu by sa mala hmotnosť zmestiť pod 1 400 kg. Postarajú sa o to uhlíkové kompozity v konštrukcii šasi od BMW. Viac sa možno dozvieme pri premiére 25. októbra, finálne auto sa ukáže v priebehu roka 2018.


GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ