Toyota FT-AC: Pre výpravy do neznáma

Mechanická turistika alias expedície na terénnych autách sú pre niekoho sen, pre niekoho ozajstné vyčistenie hlavy (viem o čom hovorím). V podobnom duchu predstavila aj automobilka Toyota koncept Future Toyota Adventure Concept (FT-AC).

 „FT-AC je vytvorený pre outdoorových nadšencov, ktorí chcú počas víkendu vyrážať na výpravy do neznáma,“ komentoval Jack Hollis, viceprezident a generálny manažér divízie Toyota. Cestovateľom každého druhu FT-AC pripomína, že úžasným zážitkom môže byť samotná cesta – nielen jej cieľ. Na prvé miesto stavia všestrannosť, počíta s tým, že každá výprava je svojím rozsahom aj charakterom jedinečná.

Jedinečné nápady

Napríklad, veľká a široká maska chladiča je lemovaná LED svetlometmi, hmlové je ale možné vybrať z držiakov a použiť ako prenosné svietidlo. Možno ich navyše upevniť na horský bicykel. V spodnej časti karosérie je dvojica hákov na prípadné vyslobodenie vozidla. Spodok vozidla pod krátkym predným a zadným previsom chránia kryty. Robustné strešné nosiče v loveckom štýle umožňujú prevážať najrôznejšie outdoorové náčinie. LED pozičné svetlá v predných rohoch zaisťujú dostatočné osvetlenie okolo vozidla a podľa potreby môžu osvetľovať terén vpredu alebo fungovať ako osvetlenie pre kamery zabudované do bočných spätných zrkadiel (tiež sa dajú demontovať, pričom zabudovaný wi-fi hotspot automaticky odosiela záznam do cloudového úložiska). Wi-Fi umožňuje dokonca vysielať živé prenosy.

            K lepšiemu rozhľadu v noci napomáhajú dozadu otočené LED svetlá na strešnom nosiči, opäť s možnosťou ovládania prostredníctvom mobilného zariadenia. Vzadu je aj pokrokovo riešený integrovaný nosič na bicykel s funkciou vysunutia. Nakoniec, celá posádka môže využívať lokalizačné funkcie FT-AC na nasmerovanie jazdy späť na základňu.

 

 


GALÉRIA - 23 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ