Toyota: Fernando Alonso testoval pretekársky Hilux

Fernando, ktorý po boku stajňových kolegov Sébastiena Buemiho a Kazukiho Nakadžimu aktuálne vedie v bodovaní pretekárskych jazdcov svetového šampionátu vytrvalostných súťaží FIA (WEC), strávil dva dni exkluzívnym testovaním na púšti Kalahari, kde sa zoznamoval so špecifickými nárokmi pretekov rely.

Testovanie zorganizoval tím Toyota GAZOO Racing South Africa. Úlohy učiteľa sa ujal niekdajší dakarský víťaz Giniel de Villiers. Toyotu Hilux, ktorá v januári tohto roka v rukách Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela dakarskú rely vyhrala, poháňa päťlitrový vidlicový osemvalec s maximálnym výkonom 283 kW a 620 Nm. Fernando vozidlo testoval na dvoch púštnych okruhoch s dĺžkou 8 a 17 km.

„Vďaka tímu Toyota GAZOO Racing som dostal príležitosť prísť do Južnej Afriky a otestovať si víťazný dakarský Hilux. Za ostatných niekoľko rokov som skúšal rôzne vozidlá, Hilux ma veľmi bavil. Postupne sme zrýchľovali, učil som sa kolo od kola. Nebolo jednoduché čítať nerovnosti a odhadnúť, akú rýchlosť zvoliť, ale moja istota pomaly rástla. Z Hiluxu mám skvelý pocit. Má dobrý záber, je vyvážený, s veľkým výkonom a pozoruhodnými brzdami. Pocity z riadenia boli neuveriteľné,“ povedal Fernando. 

Glyn Hall, šéf tímu Toyota GAZOO Racing South Africa dodal „Pre tím to bola skvelá skúsenosť. Bolo hneď zrejmé, prečo pri pretekaní na okruhu dosiahol také úspechy. Aj na samotné testovanie bol veľmi dobre pripravený a prejavil nesmiernu snahu naučiť sa počas dvoch dní čo najviac. Preteky rely sa od pretekania na okruhu zásadne líšia, ale Fernando preukázal pozoruhodný pokrok a vyzeralo to tak, že sa po celý čas zároveň skvelo baví. Som hrdý, že sa rozhodol otestovať Toyotu Hilux v Južnej Afrike, a verím, že to preňho bola užitočná skúsenosť.“

 


GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ