Toyota: Fernando Alonso pokračuje v testoch na Rely Dakar

V priebehu najbližších piatich mesiacov bude Alonso úzko spolupracovať s dakarským tímom Toyota Gazoo Racing. Aby sa zoznámil s nárokmi súťaží rely, s Toyotou Hilux sa podrobí intenzívnemu tréningovému programu na území Európy, Afriky a Stredného východu.

Dvojnásobný víťaz pretekov 24 hodín Le Mans a držiteľ majstrovského titulu zo svetového šampionátu vytrvalostných súťaží FIA, dvojnásobný majster sveta Formuly 1 a víťaz pretekov 24 hodín v Daytone, sa pokúsi opäť posunúť svoje jazdecké schopnosti – jazda v teréne má svoje výrazne špecifiká aj úskalia.  

Fernando aktuálne trénuje v juhoafrickej púšti, potom sa od 13. do 14. septembra prvýkrát (mimo súťaže) zúčastní pretekov Harrismith 400 v Juhoafrickej republike, ktoré sú piatym kolom juhoafrickej série (SACCS).

Vozidlá Toyota sa na Rely Dakar sú obľúbené u súkromných aj továrenských tímov. Napríklad v ročníku 2019 budú tvoriť viac než štvrtinu z celkového počtu nasadených vozidiel v kategórii automobilov. Toyota Hilux v rukách Nassera Al-Attiyaha z Kataru, niekdajšieho olympionika a súčasnej legendy súťaží rely, vybojovala pre tím Toyota Gazoo Racing  v tohtoročnej Rely Dakar prvé celkové víťazstvo.

Ročník 2020 opäť načne v histórii Rely Dakar novú kapitolu, pretože sa prvýkrát od svojho vzniku v roku 1978 a po úspešnej dekáde v Latinskej Amerike presúva do Saudskej Arábie.


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ