Toyota Corolla Touring Sports: Návrat k praktickým koreňom

Na nadchádzajúcom autosalóne v Paríži 2018 sa po prvý raz predstaví nová Toyota Corolla Touring Sports. Konečne. Auris Touring Sports si už toho dosť odžil. V skratke to Toyota vidí takto:

 • K dispozícii bude len jeden konvenčný motor (preplňovaná 1,2ka s 85 kW) a dve hybridné pohonné sústavy. Známa kombinácia s 1,8litrovám štvorvalcom a systémovým výkonom 90 kW a nový s dvojlitrom a 132 kW (zaujímavé). Potrebný akumulátor je pod zadnými sedadlami.  
 • Vpredu má klasický McPherson, vzadu úplne nové viacprvkové zavesenie, pričom ponúkne po prvý raz aj možnosť variabilného adaptívneho odpruženia (AVS).

  Mercedes-Benz S: Zveriť sa do cudzích rúk

  Milujete ten pocit, keď si sadnete za volant, pevne ho zovriete a s radosťou vyrazíte na cestu? Tak ani nečítajte ďalej, faceliftovaný S 400 d 4Matic od Mercedesu vyznáva iné hodnoty.

  - Tip redakcie -
 • Na spríjemnenie cesty vodičovi a všetkým cestujúcim Corolla ponúka širokú škálu prvotriednych technológií na zvýšenie komfortu a pohodlia, ktoré sa v modeloch s najvyšším stupňom výbavy dodávajú prevažne ako súčasť štandardnej výbavy a v celom novom modelovom rade Corolla sú v ponuke ako možnosť voliteľnej výbavy. Ide napríklad o trojrozmerný otáčkomer, projekčný displej (HUD), audiosystém JBL GreenEdge, bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu či multimediálny systém Toyota Touch.
 • Základný objem batožinového priestoru je 598 litrov.

 

A všetky ostatné podrobnosti až počas parížskeho autosalónu. Zvedavý som ale, či sa Toyota rozhodne vyrobiť Corollu trebárs aj ako GRMN (či s inou emotívnou skratkou).


 • corolla,toyota,

GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ