Toyota Auris Touring Sports: ...akože Freestyle

Japonci sú vo svojej podstate konzervatívni. Zmeny robia neradi a keď už nejaké urobia, určite sa za tým skrýva niekoľkoročný dômyselne prepracovaný výskum podporený množstvom nezmyselných tabuliek. Nevadí. Možno aj preto tu máme Auris Touring Sports v podobe limitovanej edície Freestyle. Znie to super, keby sa za tým neskrývalo len pár esteticky zvýrazňujúcich prvkov ako je plastové olemovanie blatníkov pokračujúce okolo celej karosérie, 17“ kolesá a pár naleštených kudrliniek. Hotovo! Padol si asi hneď na zadok, že? (😊).

Toyota Auris Touring Sports FreestyleAby si vedel, toto je Freestyle...

               Mám z toho rovnaké pocity. Žiadna úprava na podvozku a ani na karosérii, no napriek tomu musím povedať, že práve tieto prvky mi (zrejme) doteraz na aute chýbali. Akosi Auris Touring Sports Freestyle hodnotím ako pekne ucelený celok. A ani farba betónu či cementu mi nevadí. A vo svojej podstate ani hybridný pohon – však ekológia je priorita č.1. V súčasných uponáhľaných časom je občas ako balzam na dušu. Hybrid totiž nenúti človeka nezmyselne tlačiť na plynový pedál, skôr naopak. Núti ho oddychovať, a akurát trošku premýšľať pri predbiehaní.

Toyota Auris Touring Sports FreestyleHybrid, zložitý ale úsporný.

               Samotné kombi je vcelku prekvapivé. Jediným neduhom je skromnejší priestor na zadných sedadlách a aj malý uhol otvorenia zadných malých dverí - návrhár zrejme nemá deti a v živote nedával dozadu detskú sedačku.

Zaiste išlo o aktívne žijúceho človeka lebo z batožinového priestoru vyťažil maximum, ktoré doslova zaskočí nejedného negativistu.

               Tak, Freestyle. Možno si free, možno aj style, len dohromady to nejde veľmi dohromady. Ja by som totiž prijal, keby Auris Touring Sports vyzeral normálne. Nakoniec ešte jedna malá odbočka – oldschoolovo vyzerá aj multimediálny systém. Čiastočne aj tak pracuje, len sa s ním treba trošku užiť. Potom sa dá pokojne za jazdy aj na sms odpisovať (nech žije bezpečnosť 😊).  

 


GALÉRIA - 29 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ