Toyota a Tonka: Hračkársky Hilux v životnej veľkosti

Austrálska pobočka Toyoty premenila detský sen na realitu a na hračku v štýle značky Tonka pretvorila Toyotu Hilux. Aby sa priblížil predobrazu z detských čias, dostal pick-up poriadnu dávku úprav. Podvozok má heavy-duty nápravy a je zvýšený o 15 cm, aby to nevyzeralo smiešne má auto obuté 35 palcové off-road pneumatiky. Vynikajúco sa teda bude hodiť aj do ťažkého terénu, v najhoršom má k dispozícii navijak. O dodatočnú ochranu sa starajú bočné nášľapy, prepracované nárazníky siahajúce až pod auto a 6 mm hrubý zliatinový panel, chrániaci 2,8 litrový turbodiesel pod kapotou. Mimochodom, kapota bola vymenená za karbónovú a na vrchu má krásny „powerdome“.

Motor nasáva vzduch cez „šnorchel“, brodenie cez vodu bude pre tento Hilux určite hračkou. Ďalšími štýlovými ale zároveň praktickými úpravami sú LED svetlá vrátane svetelnej rampy na streche pre dokonalé osvetlenie terénu v noci, aj veľmi vkusne zvládnuté využitie korby. Na tej si Hilux vezie náhradné koleso, dva kanistre s palivom, hasiaci prístroj a náradie. Zadné dvere na korbe majú dva otvory a malé krídlo pre lepšie prúdenie vzduchu. Škoda je, že auto zostane iba funkčným konceptom, ktorý väčšinu života strávi na výstavách.

Toyota a Tonka nezačali spoluprácu len teraz, na tuningovú výstavu SEMA 2015 spolu priniesli podobne hračkársky ladený model 4Runner. Teda iba akože „hračkársky“, už štandardný 4Runner so 4-litrovým šesťvalcom je auto takej veľkostnej kategórie, že sa u nás ani nepredáva. Tonka 4Runner má až o 25 cm zvýšený podvozok, tlmiče King a úpravy podvozku a karosérie od Bulletproof. Dokonalý výsledok završuje stan na streche.


GALÉRIA - 31 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ