Tokyo 2017: Japonské fantázie

Honda Sports EV

Kupé svojim retro štýlom nadväzuje na frankfutský hatchback Urban EV. K čisto elektrickému pohonu tu Honda pridala prvky umelej inteligencie, interiér je dvojmiestny.

Lexus LS+

Novú generáciu LS ešte Lexus ani nezačal poriadne vyrábať a už ukazuje tú nasledujúcu. Koncept LS+ však má ukázať predovšetkým technológie autonómneho riadenia, ktoré značka uvedie do praxe od roku 2020. Primárne budú určené na jazdu po diaľnici, ktorá je azda najmenej príjemnou súčasťou šoférovania. Umelá inteligencia je schopná priebežne vyhodnocovať situáciu a okrem držania sa za iným autom vie aj meniť pruhy. Okrem senzorov sa spolieha aj na informácie z dátového centra.

Mazda Vision Coupé

Dizajnové cvičenie na tému budúcnosť Mazdy v duchu filozofie Kodo – Soul of Motion. Elegancia pretavená do minimalistických línii športového sedanu pokračuje aj v interiéri. Tu zaujme koncept priehľadného displeja, ktorý sa zapne len keď je to potrebné.

Mitsubishi e-Evolution

Koncept je vyjadrením nového dizajnového jazyka Mitsubishi Robust & ingenious, ktorý má symbolizovať odolnú konštrukciu a funkčnosť v kombinácii so šikovnosťou, štýlovosťou a technickým pokrokom. Elektrický crossover má pohon všetkých kolies a nechýbajú ani prvky umelej inteligencie.

Nissan IMx

Elektrický crossover má dojazd 600 km a autonómne technológie ProPilot. Po ich úplnej aktivácii sa volant zasunie do palubnej dosky a sklopí operadlá pre viac pohodlia. Dva motory majú celkový výkon 320 kW a krútiaci moment 700 Nm, poháňajú všetky štyri kolesá.

Subaru Viziv Performance Concept

Športový sedan s optikou tanku má pohon všetkých kolies a pod kapotou motor boxer, ako sa na Subaru patrí. Armáda asistenčných systémov má prípravu na autonómnu jazdu. Rozmermi len zľahka prerastá súčasné WRX, takže tu možno vidíme jeho nasledujúcu podobu.


GALÉRIA - 27 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ