The Archaeologist: Duch Harley Davidson v tekutej podobe

Uwe Ehinger už desaťročia chodí po celom svete a hľadá starodávne motocykle. Diely z nich potom niekedy ďalej predá, alebo použije na stavbu svojich custom motoriek predávaných pod značkou Ehinger Kraftrad. Za to si získal prezývku archeológ (The Archaeologist). Všetky jeho práce sú veľkolepou poctou minulosti motocyklov, toto je iba zlomok toho, čo Uwe vyrobil. Len tak na ukážku.

Nový spôsobom vzdania holdu minulosti našiel Ehinger v alkohole. Konkrétne v prémiovom suchom gine, do ktorého ponára diely jedného z troch motorov motocyklov Harley Davidson: Flathead z roku 1939, Panhead z roku 1962 alebo Knucklehead z roku 1947. Všetko samozrejme s maximálnym puncom exkluzivity. Časti motocyklov špeciálne očistené a utesnené cínovou zliatinou, aby boli bezpečné pre použitie v nápoji a nehrozila jeho kontaminácia. Následne sa spájajú na oceľovú konštrukciu a umiestnené do ručne robenej fľaše. Majstrovský kus práce, tak ako Uweho motocykle.

Každá fľaša obsahuje jedinečný kus jednej éry motocyklov zachovaný na večnosť, alebo prinajmenšom do poriadnej príležitosti. Celkový vzhľad pripomína pôvodné balenia dobových náhradných dielov s použitím autentických technológií a materiálov. Voskovaný baliaci papier hovorí príbeh každého z nálezov vo fľaši, kartónový obal má potlač z originálneho stroja Heidelberg Tiegel z roku 1931. Ale bude to drahé poldeci, 675 ml fľaša vyjde na 900 až 1 100 eur podľa zvoleného motora.


GALÉRIA - 14 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ