TCR: V USA sa chystá Mini

Projekt oznámil tím LAP Motorsport, ktorý v súčasnosti v Continental Tire SportsCar Challenge nasadzuje klasické malé Mini v slabšej kategórii ST. S vývojom komponentov začal ešte pred tým, než IMSA oznámila spoluprácu s TCR v júni 2017. Kategória TCR by výhľadovo mala nahradiť spomínanú ST, silnejšia GS má zas blízko ku GT4.

LAP Motorsport rieši auto v spolupráci s Mini USA, pre homologizáciu je totiž nevyhnutný súhlas automobilky. Po schválení sa bude musieť nové auto podrobiť BoP testom v Taliansku a následne bude globálne dostupné pre všetky šampionáty, ktoré akceptujú predpisy TCR.

Dovtedy je tu však ešte jeden dosť podstatný problém – ktorý model bude vlastne homologizovaný? LAP Motorsport by radšej volil 5-dverovú verziu klasického malého hatchbacku, tej však na minimálne rozmery chýba dobrých 20 centimetrov. Alternatívne by mohol byť použitý Clubman, ktorý podmienku 4,2 metra s prehľadom spĺňa.

Kategória TCR má na ďalší rok už naplánované prírastky v podobe Hyundai i30 a novej generácie Hondy Civic. V zákulisí sa hovorí, že záujem prejavili aj Toyota a Mazda, najmä ak by vznikol japonský šampionát. Mazda však nemá vo výrobnom programe vhodný motor, aspoň zatiaľ.


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ