TCR: Maťo Homola presadá do Oplu

Rok 2016 vo farbách maďarského tímu B3 so SEATom Leon v seriáli TCR International bol pre Homolu úspešný. Vyhral jedny preteky a celkovo skončil na piatom mieste ako najlepší z takpovediac netovárenských pilotov (aj v zákazníckom motoršporte sú rovní a rovnejší).

Maťo HomolaMaťo Homola

Pred sezónou 2017 sa však tím B3 Racing prakticky rozpadol a v seriáli nepokračuje. Maťo Homola však dostal okrem iných ponúk aj jednu od úspešného belgického tímu DG Sport, ktorý s priamou podporou Opel Motorsport a Kissling Motorsport bude nasadzovať dve vozidlá Opel Astra OPC TCR poháňané v zmysle pravidiel dvojlitrovým turbomotorom s výkonom okolo 350 koní.

Opel Astra OPC TCR

Astra pre TCR sa predstavila už v roku 2015, avšak po neuspokojivých výkonoch ju Opel z pretekov stiahol a nariadil ďalší vývoj a testovanie. V minulom roku Astry bojovali v národných šampionátoch TCR Germany a TCR Benelux. Čerešničkou na torte bol zisk titulu šampióna TCR Europe 2016, ktorý získal s tímom DG Sport belgický pretekár Pierre-Yves Corthals. Práve tento 41-ročný skúsený pretekár bude tímovým kolegom Maťa Homolu v tejto sezóne.

Pre Maťa Homolu to bude po roku opätovne veľká výzva - nové auto a nový tím. „Veľmi sa teším, že budem v tomto roku opäť pretekať v seriáli TCR International Series, ktorý považujem za jeden z najlepších a najvyrovnanejších seriálov cestovných automobilov. Veľmi si vážim, že budem súčasťou mimoriadne skúseného tímu DG Sport, ktorý si ma spolu s Opel Motorsport vybrali do svojho programu TCR. Rozhodol som sa prijať túto ponuku aj kvôli tomu, že verím vo veľký potenciál nového auta Opel Astra OPC TCR 2017 a tímu DG Sport. Touto cestou by som sa chcel poďakovať reklamným partnerom, manažmentu TCR a tímu DG Sport za túto príležitosť. Už sa neviem dočkať prvých pretekov a ďalších víťazstiev!”

TCR v roku 2017

Sezóna sa začína už na budúci víkend (1 - 2. 4. 2017) v Gruzínsku na novom okruhu Rustavi Circuit pri hlavnom meste Tbilisi. Kalendár tvorí 10 víkendov, z toho dva v spoločnosti F1 (Bahrajn, Abu Dhabí), jeden spolu s WEC (Spa), ďalej Salzburgring, Hungaroring, Oschersleben, thajský Buriram a Zheijang v Číne. Jeden víkend ešte ostáva voľný. Pôvodne chcel seriál zamieriť do Monaka, to táto iniciatíva bola zabrzdená už v zárodku.

Do sezóny je prihlásených 22 vozidiel, medzi ktorými debutuje aj Kia cee’d. Titul obhajuje Stefano Comini, ktorý vymenil VW Golf za úplne nové Audi A3. Najviac je v poli SEATov Leon (6), okrem toho ešte na trať vyrazia Hondy Civic a Alfy Romeo Giulietta.

Preteky môžete sledovať naživo cez oficiálny livestream na tcr-series.com alebo na televíznych kanáloch Sport 1 a Sport 2.


GALÉRIA - 10 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ